عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۸۹۳۱
تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰
رئیس پلیس راه راهور ناجا گفت: متاسفانه آمار تصادفات در محورهای منتهی به مرزهای چهارگانه بالاست و در چند روز اخیر حداقل چهار مورد تصادف مهم داشتیم.

عقیق:سردار سید تیمور حسینی با اشاره به ترافیک سنگین در مسیرهای منتهی به مرزهای چهارگانه مهران، شلمچه، چذابه و خسروی، اظهار کرد: هم‌اکنون تراکم جمعیت داخل پایانه‌های مرزی وجود دارد و متاسفانه این ازدحام جمعیت بر مدیریت ترافیکی نیز اثر گذاشته است.

بیشتر بخوانید:
آخرین وضیعت ترافیکی به سمت مرزهای عراق

رئیس پلیس راه راهور ناجا به دو تصادف فوتی که صبح روز گذشته در دو محور اسلام‌آباد ـ حمیل و مهران ـ ایلام به وقوع پیوست و منجر به کشته شدن پنج نفر از هموطنان شد پرداخت و گفت: متاسفانه آمار تصادفات در محورهای منتهی به مرزهای چهارگانه بالاست و در چند روز اخیر حداقل چهار مورد تصادف مهم داشتیم، از طرفی امروز یک مورد تصادف در استان ایلام داشتیم که متاسفانه در این تصادف سه نفر کشته و چهار نفر مجروح شدند.

این مقام انتظامی، خستگی، خواب‌آلودگی، عجله و شتاب را از مهمترین علل بروز حوادث رانندگی در محورهای منتهی به مرزهای چهارگانه گانه دانست و افزود: رانندگان عزیز با صبر، حوصله و خویشتنداری رانندگی کنند، خواهشمندیم که با رعایت قوانین و مقررات و پرهیز از هرگونه شتاب و عجله به رانندگی بپردازند تا شاهد اینگونه حوادث تلخ نباشیم.

وی خاطرنشان کرد: زائران عزیز پیش از عزیمت و تردد در مسیر رفت و بازگشت، حتماً آخرین وضعیت ترافیکی و جاده‌ای را بررسی و بازگشت خود را نیز مدیریت کنند.

رئیس پلیس راه راهور ناجا متذکر شد: مسئولان ذی‌ربط هر چه سریعتر تلاش کنند تا با ترزیق امکانات لازم و پیش‌بینی تمهیدات لازم، از ازدحام جمعیت در پایانه های مرزی بکاهند.

حسینی با بیان اینکه به نظر می‌رسد توان و ظرفیت کشور عراق برای پذیرش این حجم از جمعیت زوار، کافی نیست، یادآور شد: پذیرش زوار در مرز خسروی محدود و تا ساعت 16 است، متاسفانه برخی زوار به دلیل عدم توجه به این موضوع، از ساعت 16 و تا ساعت 6 صبح، پشت این مرز می‌مانند و ما در مرز خسروی از ساعت 6 صبح تا ساعت 16 شاهد تراکم و ازدحام جمعیت هستیم.

 

منبع:مشرق

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: