عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۷۶۸۴
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
آیت‌الله مکارم شیرازی:
مرجع تقلید شیعیان در بیانیه‌ای درباره حوادث دردناک کشمیر تأکید کرد: مسلمانان دست‌به‌دست هم دهند و کشمیر را نجات دهند.

عقیق: به نقل از روابط عمومی دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی، وی در این بیانیه اظهار داشته است: کشمیر منطقه بسیار سرسبزى است که جاذبه‌هاى گردشگرى فراوان دارد و به همین دلیل مورد علاقه هند و پاکستان است. سال‌ها کشمیر به دو ایالت تقسیم‌ شده. ایالتى که در اختیار پاکستان و ایالتى در اختیار هندوستان است و فراموش نکنیم که اکثریت مردم کشمیر مسلمان‌ هستند.

در ادامه بیانیه آمده است: گویا اخیراً هند به این فکر افتاده است که بر تمام کشمیر غلبه کند و این منطقه حساس و پرجاذبه را در اختیار بگیرد. ای‌کاش از طریق دیپلماتیک وارد مى‌شد ولى زورگویى را ترجیح داده و با لشکر عظیمى که به آنجا اعزام داشته، عدّه زیادى را به خاک و خون کشیده یا بازداشت کرده است. حل مسئله کشمیر از طریق دیپلماتیک ممکن است. اینجاست که مسلمین جهان باید این منطقه از جهان که اکثریتش مسلمان هستند را فراموش نکنند و برادران اسلامى خود را از زیر فشار هندوستان نجات دهند. چرا که بى‌تفاوتى در این راه در پیشگاه خدا مسؤولیت فراوان دارد.

در پایان بیانیه تأکید شده است: البته و صد البته امیدى به مراکز جهانى نیست، آن‌ها از اینکه مسلمانان و هندوها به دست یکدیگر کشته شوند سود مى‌برند. مسلمین باید احساس مسئولیت کنند والا در پیشگاه خدا پاسخى ندارند.

پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پربحث ها