عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۷۵۰۵
تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲
روز عرفه در میان روزهای مهم و پر فضیلت سال از جایگاه بسیار ویژه‌ای برخوردار است. سال‌ها پیش در چنین روزی امام حسین (ع) در صحرای عرفات، ساعت‌ها در حال ایستاده به مناجات به پروردگار پرداخت و با راز و نیاز عاشقانه خود، درس‌های بسیار را به ما آموخت. عرفه روز دعا و توجه کامل و مخلصانه به خداوند متعال است.

عقیق:روز عرفه در میان روزهای مهم و پر فضیلت سال از جایگاه بسیار ویژه‌ای برخوردار است. سال‌ها پیش در چنین روزی امام حسین (ع) در صحرای عرفات، ساعت‌ها در حال ایستاده به مناجات به پروردگار پرداخت و با راز و نیاز عاشقانه خود، درس‌های بسیار را به ما آموخت. عرفه روز دعا و توجه کامل و مخلصانه به خداوند متعال است.

در روز عرفه، مردى را مشاهده کرد که گدایی می‌کرد و درخواست خود را با مردم در میان می‌گذاشت. حضرت به او فرمود: واى بر تو! در چنین روزى از غیر خدا طلب حاجت می‌کنی؟ روز عرفه چنان عظمت دارد که امید است حتى جنین‌هاى در شکم مادر از برکت آن به سعادت برسند. (من لایخصره الفقیه، ج 2، ص 211)

مرحوم آیت‌الله مجتبی تهرانی از اساتید برجسته اخلاق کشور در بیانی به جایگاه مهم این روز اشاره کرده است که فیلم آن را در زیر می‌شنوید:

تعداد بازدید : 20
پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین