عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۰۷۳۴۱
تاریخ انتشار : ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
رائفی پور در مراسم جشن هلهله ها:
سخنران مطرح و مدیر مؤسسه فرهنگی مصاف تصریح کرد: متاسفانه هدف برخی برنامه ریزی ها در کشور، تلاش برای عدم ازدواج جوان هاست.

عقیق:علی اکبر رائفی پور، شنبه شب طی سخنانی در مراسم جشن هلهله ها که با حضور گسترده اقشار مختلف مردم در مجتمع امام خمینی(ره) گلزار شهدای قم برگزار شد، با اشاره به مطلب فوق اظهار داشت: علاوه بر این برنامه ریزی ها و سیاست گذاری های غلط، متاسفانه برخی خانواده ها نیز به گونه ای رفتار می کنند که مساله ازدواج در نگاه جوان ایرانی یک امر بسیار سخت و هراسناک شده است.

وی افزود: آنچه ما از آموزه های دینی خود دریافت می کنیم این است که باید شرایط ازدواج را برای جوان ها سهل کرد و دست از سخت گیری های بیجا برداشت.

این صاحب نظر و پژوهشگر همچنین گفت: گاهی اوقات ما خودمان کار را برای خودمان سخت می کنیم و از آن سو هم متاسفانه صدا و سیما نیز گاه در سریال سازی خود و دیگر برنامه هایش، مروّج زندگی های تجملاتی است و این ها از جمله موانع فرهنگ سازی ازدواج آسان است.

وی با تاکید بر این که در اسلام مهم ترین تشکل اسلامی، نهاد خانواده است، بیان داشت: در حالی که در رسانه ملی برای هر موضوعی شبکه تخصصی وجود دارد، باید در صدا و سیما نیز شبکه ای مختص خانواده وجود داشته باشد.

رائفی پور همچنین گفت: برای ترویج فرهنگ ازدواج به موقع و آسان باید همه نهادها و به خصوص حوزه و دانشگاه پای کار بیایند و رسانه ها و نخبگان نیز به خوبی به وظیفه خود عمل کنند.

وی ابراز داشت: جوان های عزیز نیز باید مراقب باشند که چشم بسته و صرفاً احساساتی ازدواج نکنند بلکه این انتخاب باید با چشم باز و به شکل سنجیده باشد تا شاهد دوام و بقای زندگی مشترک و پربرکت باشیم.

 

منبع:حوزه


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین