عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۷۰۰۱
تاریخ انتشار : ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۴
آیت الله وحید خراسانی:
حضرت آیت الله وحید خراسانی با دعا برای سلامتی حجاج، گفت: در این سفر برای ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه، بسیار دعا کنید.

عقیق:حضرت آیت الله وحید خراسانی، پیش از ظهر امروز ۳۰ تیرماه ۱۳۹۸ در دیدار اعضای بعثه حج و زیارت پس از پاسخ دادن به استفتائات مطرح شده در مورد حجّ و استماع گزارشی از فعالیت سال‌های گذشته بعثه، از جمله پاسخ‌گویی حضوری و تلفنی ۲۴ ساعته به حجّاج، پاسخ‌گویی از طریق اپلیکیشن احکام، تهیه و نشر احکام مبتلا به حج در فضای مجازی و ...، خطاب به روحانیون حاضر در حج و اعضای بعثه بیان داشتند: کار شما جواب دادن به سؤالات و رسیدگی به امور حجاج است که این بهتر از اعمال مستحبی است.

معظم له در توصیه‌ای به کسانی که به حج مشرف می‌شوند، افزود: کسانی که حجّ واجب انجام می‌دهند، اصل عمل حج را برای خود و ثوابش را به حضرت امام حسن عسکری علیه‌السلام هدیه کنند و کسانی که حجّ مستحبی انجام می‌دهند بهتر است به نیابت از آن حضرت باشد.

این مرجع تقلید ادامه دادند: حجّاج در مسیر رفت و آمد، سوره توحید خوانده و به امام زمان علیه‌السلام هدیه کنند.

حضرت آیت الله وحید خراسانی در ادامه با توجه به عظمت قبرستان بقیع و زیارت چهار امام مدفون در این حریم مقدس، خاطرنشان کردند: زوّار بقیع، با پای برهنه مشرف شوند؛ سعی کنید این سنّت را انجام داده و به دیگر زائرین برسانید.

وی در پایان پس از دعا برای سلامتی حجاج، توصیه کردند: در این سفر برای ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه، بسیار دعا کنید.

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین