عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۶۵۹۰
تاریخ انتشار : ۰۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
برداشت های اخلاقی:
امام باقر (علیه السلام) فرمود: لعنت چون از دهان كسى بيرون آيد (در هوا) مردد ماند، پس اگر جايى پيدا كرد (در آن قرار گيرد) وگرنه به گوينده برگردد.

عقیق:کتاب «واژه هاي اخلاقي از اصول كافي» اثری از مرحوم آيت الله علی مشکینی است که در آن، نکاتی زیبا و قابل استفاده پیرامون مباحث مختلف اخلاقی آمده و «حوزه نیوز» منتخبی از این نکات را در شماره های گوناگون تقدیم علاقمندان می نماید.

 

* دشنام گويى

 

1. رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم فرمود: دشنام گوى مؤمن مانند كسى است كه در پرتگاه هلاكت است.

 

2. رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم فرمود: دشنام گويى به مؤمن نافرمانى و تبهكارى است.

 

3. رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم فرمود: به مردم دشنام مى دهيد، تا ميان آنان دشمنى ايجاد نشود.

 

4. امام موسى كاظم (علیه السلام) فرمود: درباره دو مردى كه به هم دشنام دهند، فرمود: آن كه دشنام آغاز كند ستمكارتر است ، و گناه او و گناه رفيقش به گردن اوست تا زمانى كه از ستمديده معذرت بخواهد.

 

5. امام باقر (علیه السلام) فرمود: لعنت چون از دهان كسى بيرون آيد (در هوا) مردد ماند، پس اگر جايى پيدا كرد (در آن قرار گيرد) وگرنه به گوينده برگردد.

 

6. امام باقر (علیه السلام) فرمود: هيچ انسانى رو در روى مؤمنى به او طعن نزند، جز اين كه به بدترين مرگ ها بميرد، و سزاوار است كه روى خير (و سعادت ) را نبيند.

 

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
0
0
دشنام گویی به مومن نمایانی که دین فقط لغلغه زبانشان است ودر فکر ، نقشه نابودی جمعی وزدن جیب آنان را دارند چگونه است. باز مردد می ماند و بر سر آن ستمدیده گان فرود می آید.