عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۶۳۷۵
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۸
سردار نجات در دومین روز همایش مدیران هیئت رزمندگان اسلام مطرح کرد؛
در دومین روز همایش مدیران هیئت رزمندگان اسلام به اهمیت توجه به جوانان تاکید شد.

عقیق:دومین روز از بیست و پنجمین همایش مدیران هیئت رزمندگان اسلام پنجشنبه ۲۳ خرداد در مجتمع فرهنگی عمار واقع در شهر قم با قرائت آیاتی از کلام الله مجید و سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

حسین نجات معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران در ابتدای جلسه گفت: موضوعی که مقام معظم رهبری درباره معنویت مطرح کردند نشان می‌دهد که معنویت و اخلاق نیاز اصلی جامعه است و بودن آن‌ها زمین را با وجود کمبود‌ها بهشت می‌سازد. ایشان فرمودند این معنویات هر چه بیشتر باشد برکات بیشتری را به بار می‌آورد؛ اخلاق و معنویت با دستور به دست نمی‌آید و حکومت‌ها نمی‌توانند با اجبار آن را ایجاد کنند.
وی درخصوص چگونگی تشکیل هیئت رزمندگان بیان کرد: جنگ تحمیلی که به پایان رسید بچه‌های رزمنده در هر استان برای این که رشادت‌های جانباز و شهید را حفظ کنند هیئت رزمندگان اسلام را راه انداختند. این افراد هدفشان این بود که به بهانه مراسم عزای امام حسین (ع) دور هم جمع شوند و این ایثارگری هایشان به نسل بعد هم منتقل شوند. اتفاقا خود نوجوانان هم تمایل به دانستن جهاد‌های ایثارگران جانبازان و شهدا داشتند. حضور پر شور جوانان از همان ابتدا دیده می‌شد.

این عضو هیئت رزمندگان اسلام در ادامه توضیحاتی درباره موضوعات مختلف اقتصادی از جمله خودکفایی و اقتصاد مقاومتی ارائه کرد.

نجات اربعین را فرصت مناسبی برای فعالیت‌های فرهنگی دانست و تصریح کرد: اگر نتوانیم کاروان‌هایی در اربعین راه بیندازیم که در آن روحانی و مداح جوان باشد کاری نکرده ایم. دومین کاری که باید انجام دهیم ایجاد موکب است. موکبی که در آن فعالیت‌های فرهنگی دیده شود. در بحث‌های اجرایی باید با عراقی‌ها همکاری و تقسیم وضایف کنیم. نباید کار را به شکل کامل و انفرادی انجام دهیم. نکته دیگری که باید به آن توجه کرد پذیرایی از زائران خارجی اربعین است که به ایران می‌آیند که به کشورشان بازگردند. این کار هم در سال گذشته انجام شد. مثلا بسیاری در مرز آستارا به زائران ترک رسیدگی کامل کردند.

پس از سخنرانی سردار نجات سید حمید رضا برقه‌ای شاعر آیینی به شعر خوانی پرداخت.

در ادامه مقدم فر کارشناس حوزه سیاست و رسانه به سخنرانی پرداخت. او گفت: گرایش به غرب باعث شده است برخی افراد در داخل کشور نقش منافقان را بازی کنند و سرنوشت کشور را به سمت نابودی ببرند. بادی متکی به داخل باشیم و توجهمان را از مصالحه با دشمنان برداریم. برای پیشرفت جامعه باید مسیر راه را از طریق گام دوم پیدا کرد. استقامت و مقاومت راهکار اصلی برای پیروزی است. باید در این مسیر دیگران را با خود همراه کنیم.


به این ترتیب دومین همایش مدیران هیئت رزمندگان اسلام به پایان رسید.

پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین