عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۶۱۹۰
تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
نشست شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور برگزار و شعار خدمت کریمانه، مهربانی به رسم اهل‌بیت(ع) به عنوان شعار دهه کرامت سال جاری در نظر گرفته شد.

عقیق:حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حبیب‌رضا ارزانی در نشست شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور که در سالن جلسات حرم حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به آغاز به کار این شورای هماهنگی اظهار داشت: امسال شورای هماهنگی زودتر و منسجم‌تر اقدامات دهه کرامت را آغاز کرده و برنامه‌های این دهه بسته‌شده است.

وی با تأکید بر لزوم همکاری همه اعتاب مقدس و دستگاه‌ها برای ورود جدی به برنامه‌های دهه کرامت تصریح کرد: فعالیت در این دهه به منظور ترویج سیره و روش‌های سعادت و تعالی با توجه به بزرگان این دهه بسیار مهم است.

رئیس ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور با اشاره به تشکیل 6 کارگروه برای گرامیداشت دهه کرامت عنوان کرد: کارگروه‌های محتوایی، جشن‌ها، فضای مجازی، اطلاع‌رسانی، دانشگاهیان و هنری در شورای هماهنگی برنامه‌های این دهه را برنامه‌ریزی و دنبال می‌کنند.

وی با تأکید بر اطلاع‌رسانی عمومی برنامه‌های شاخص و نام‌گذاری روزها در دهه کرامت اضافه کرد: امسال خدمت کریمانه، مهربانی به رسم اهل‌بیت(ع) به‌عنوان شعار اصلی دهه کرامت در نظر گرفته‌شده است.

ارزانی با اشاره به پیش‌بینی نشان کرامت و اهدای آن همزمان با دهه کرامت یادآور شد: هر فرد یا سازمانی که در این ایام کاری خاصی انجام دهد با نشان کرامت مورد تجلیل قرار می‌گیرد.

در نظر گرفتن 70 مصوبه برای دهه کرامت

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری جلسات هماهنگی دهه کرامت از دو ماه گذشته اظهار داشت: 70 مصوبه برای دستگاه‌های اجرایی برای این دهه در نظر گرفته‌شده است.

یونس عالی‌پور با تأکید بر فعالیت 11 کمیته برای تسهیلات زائران در دهه کرامت ابراز کرد: نهادها و دستگاه‌ها به علت مردمی بودن برگزاری جشن‌ها بیشتر حمایت‌کننده هستند که امیدواریم امسال شاهد دستاوردهای بیشتری نسبت به سال‌های گذشته برگزاری دهه کرامت باشیم.

رئیس شورای شهر قم نیز در بخش دیگری از این نشست، با اشاره به تغییرات نام‌گذاری‌ها در کشور یادآور شد: در این هفته می‌توان تنها از نام‌های مرتبط با رضا، احمد و معصومه تجلیل به عمل آید، همچنین به افرادی که با این نام‌ها در این ایام ازدواج کنند هدایایی اهدا شود.

عبدالله جلالی با تأکید بر گسترش هر ساله ساختاری و سازمان‌دهی دهه کرامت اضافه کرد: ساختار سازی و تشکیل سازی برای نهادینه کردن یک حرکت نقش مهمی دارد و خوشبختانه برنامه‌ریزی‌های برای دهه کرامت نشان از طی کردن مسیر مطلوب خود است.

برگزاری همایش بانوان نسل‌های مختلف انقلاب در قم

فرماندار قم نیز در این جلسه با اشاره به نقش مداحان و سخنرانان در ترویج شادی اهل‌بیت(ع) اظهار داشت: برخی مدام از حزن و اندوه ما انتقاد می‌کنند به‌نحوی‌که گویا هیچ برنامه‌ای برای شاد زیستن مردم نداریم.

مرتضی حیدری دهه کرامت را فرصتی برای ترویج شادی دینی در بین مردم دانست و افزود: همزمان با روز دختر می‌توانیم همایشی برای بانوان قمی به منظور گردهمایی بانوان نسل‌های اول، دوم و سوم انقلاب برگزار کنیم.

 

منبع:تسنیم

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: