عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۶۰۳۶
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
حجت‌الاسلام فرحزاد با بیان اینکه محبت و بیان فضایل امام علی(ع) گناهان بزرگ انسان را ذوب می‌کند، گفت: بیان این فضایل ثواب و حسنه برای انسان همراه می‌آورد.

عقیق:حجت‌الاسلام‌والمسلمین حبیب‌الله فرحزاد، کارشناس و سخنران مذهبی ظهر دوشنبه ششم خردادماه، مصادف با روز شهادت امام علی (ع) طی سخنرانی خود در آستان حرم حضرت معصومه (س) اظهار داشت: پیامبر (ص) می فرماید: «أَلَا وَ مَنْ أَحَبَّ عَلِیّاً أَحَبَّنِی وَ مَنْ أَحَبَّنِی فَقَدْ رَضِیَ اللَّهُ عَنْهُ وَ مَنْ رَضِیَ اللَّهُ عَنْهُ کَافَأَهُ الْجَنَّةَ أَلَا وَ مَنْ أَحَبَّ عَلِیّاً لَا یَخْرُجُ‏ مِنَ الدُّنْیَا حَتَّى یَشْرَبَ مِنَ الْکَوْثَرِ وَ یَأْکُلَ مِنْ طُوبَى وَ یَرَى مَکَانَهُ فِی الْجَنَّةِ؛‌آگاه باشید هر کس على را دوست بدارد، مرا دوست می‌دارد و هر کس مرا دوست بدارد، خداوند از او راضى است و هر کس خدا از او راضى باشد، پاداشش را بهشت قرار می‌دهد. بدانید، هر کس على را دوست بدارد، از دنیا نمی‌رود مگر اینکه از حوض کوثر بنوشد و از درخت طوبى بخورد و جایگاه خود را در بهشت ببیند.»

این کارشناس مذهبی گفت: عبادت تنها قرآن، نماز و دعا نیست، برخی عبادت‌های فوق‌العاده نیز وجود دارد که از آن‌ها غفلت داریم. یکی از این عبادات فراموش‌شده، تفکر است که امام حسن عسکری (ع) فرمود: پدر و مادر تمام خوبی‌ها تفکر است. انسان اگر در کارها فکر کند و پایان کارها را ببیند، بسیار تأثیرگذار است.

وی اضافه کرد: جوانی نزد پیامبر (ص) آمد و از ایشان خواست تا موعظه داشته باشند و ایشان سه مرتبه از وی قول گرفتند که انجام می‌دهی و سپس فرمودند: «إذا هَمَمْتَ بِشَیْءٍِ فَتَدَبََّرْ فی عاقِبَتِهِ؛ هر کار خواستی بکنی، نتیجه‌اش را ببین؛ بعد انجامش بده یا رهایش کن.»

فرحزاد با بیان اینکه اگر انسان در نظر بگیرد که پایان کاری مورد رضای خدا هست یا خیر هیچ‌گاه پشیمان نخواهد شد، تصریح کرد: کاری که خدا دوست ندارد، مانند چراغ قرمزی است که نباید انجام دهیم.

این کارشناس مذهبی افزود: در کتاب کافی آمده است که ابوذر از یاران خاص پیامبر (ص)، اکثر عبادتش تفکر و اندیشه بوده است.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از عبادت‌هایی که از آن غافل هستیم، کسب روزی و درآمد حلال است، تصریح کرد: فردی که برای حفظ آبرو و عزت خود و خانواده سراغ کسب حلال می‌رود و از دزدی و گران‌فروشی پرهیز می‌کند، بالاترین عبادت‌ها را انجام داده است که براساس روایت، اگر عبادت ۱۰جزء باشد، ۹ جزء آن کسب روزی حلال است.

فرحزاد شنیدن و گفتن فضایل پیامبر (ص) و اهل‌بیت (ع) را دیگر عبادت فراموش‌شده دانست و گفت: اینکه انسان فضایل پیامبر و اهل‌بیت (ع) را گوش می‌دهد و در قلبش میزان محبت و علاقه‌اش به ائمه اطهار (ع) به‌ویژه امام علی (ع) افزایش پیدا می‌کند، از بالاترین عبادت‌هاست.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه محبت و بیان فضایل امام علی (ع) گناهان بزرگ انسان را ذوب می‌کند، تصریح کرد: بیان این فضایل ثواب و حسنه برای انسان همراه می‌آورد که پیامبر (ع) فرمودند: «زَیِّنُوا مَجَالِسَکُمْ بِذِکْرِ عَلِیِّ بْنِ أَبِی طَالِب»؛ یعنی مجالس خود را با یاد و ذکر امام علی (ع) زینت دهید» یاد و ذکر امام علی (ع)، روضه‌خوانی و سینه‌زنی برای ایشان موجب تثبیت محبت ایشان در قلب می‌شود و ایشان موقع مردن بر بالین فرد می‌آید.

صوت کامل این سخنرانی را در زیر بشنوید:

تعداد بازدید : 6
پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: