عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۰۵۱۰۰
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
آیت الله مکارم در اختتامیه مسابقات بین المللی طلاب:
حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: دشمنان قرآن دست به دست هم داده اند تا بتوانند پایه های قرآن را متزلزل کنند و برخی از نوشته ها نشان می دهند که دشمنان قرآن را نفهمیده اند و ما باید به این شبهات پاسخ دهیم.

عقیق:حضرت آیت الله مکارم شیرازی عصر دیروز در اختتامیه سومین مسابقات بین المللی قرآنی طلاب علوم دینی جهان اسلام که در سالن همایش های مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم  برگزار شد، عنوان کردند: حیات در عالم مادی و غیرمادی به وسیله نور قرآن است که بوجود آمده و اگر نور قرآن نباشد، حیات معنوی از بین می رود.

ایشان افزودند: ویژگی دیگر نور نجات دادن انسان از ظلمات و پرتگاه ها بوده و برنامه قرآن مجید نیز بر نجات بشریت از ظلمت شرک، کفر، بی عدالتی، فساد اخلاق و دیگر ظلمت ها استوار شده است.

این مرجع تقلید گفتند: سریع ترین حرکت در عالم، حرکت امواج نور بوده و قرآن مجید نیز سرعت بسیار بالایی در گسترش بین مردم داشته و بسیاری از متفکران این سرعت انتشار قرآن در دنیا را بی نظیر خوانده اند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی بیان کردند: قرائت، فهم، عمل به قرآن و منتشر کردن آن از محورهای اصلی فعالیت های قرآنی بوده و تفسیر باید از محورهای مهم مسابقات قرآنی شود.

ایشان ادامه دادند: نور معنویت، عدالت، ایمان و پایمردی در قرآن از طرف خداوند در اختیار ما قرار گرفته و ما معتقدیم این نور جاودانه است، اگر امروز این نور بر دنیا حاکم شود، دنیای غرق در فساد را زنده می کند.

این مرجع تقلید تاکید کردند: امام صادق(ع) دعوت موثر را عمل انسان می دانند و باید نسبت به عمل به مفاهیم قرآن اهتمام ورزیم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: قرآن جسمی و روحی دارد، جسم قرآن الفاظ و روح قرآن محتوای آن است، مبادا ما تنها روی جسم قرآن متوقف و از روح قرآن غافل شویم.

ایشان ادامه دادند: این وظیفه ماست که بتوانیم پیام نورانی قرآن را به سراسر جهان برسانیم و به عقیده من اگر ما تنها این پیام را به دنیا برسانیم، جاذبه های قرآن سبب می شود که همگان به دین خدا وارد و مفاسد برچیده شوند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی یادآور شدند: در روایات اسلامی 14 حق درباره فرزندان بر گردن پدر و مادر وجود دارد که یکی از آن ها مکلف کردن فرزندان به قرائت قرآن است، همچنین باید سعی کنیم که قرآن در مدارس و دانشگاه ها حضور داشته باشد و نباید از برنامه های قرآنی در این مراکز کاسته شود.

ایشان اضافه کردند: در بین مسلمانان نیز درباره عدم تحریف قرآن اتفاق نظر وجود ندارد و در میان اهل سنت و شیعیان اقلیت هایی وجود دارند که نظر دیگری دارند که این افراد معیار نیستند، معیار اصلی عالمان دینی هستند.

این مرجع تقلید بیان کردند: نباید اجازه دهیم که این شبهات توسط مسلمانان مطرح شود و باید توان خود را روی شبهاتی بگذاریم که دشمنان واقعی ما طرح می کنند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: دشمنان قرآن دست به دست هم داده اند تا بتوانند پایه های قرآن را متزلزل کنند و برخی از نوشته ها نشان می دهند که دشمنان قرآن را نفهمیده اند و ما باید به این شبهات پاسخ دهیم.

ایشان تاکید کردند: غرب اخلاق را فدای مادیات کرده و غرق در دلار و یور و مباحثی از این دست شده و در این شرایط ضروری است تا نور قرآن به تمام جهانیان برسد.

این مرجع تقلید  عنوان کردند: یکی از افتخارات انقلاب اسلامی این است که قرآن کریم در عموم بخش های زندگی ما ورود پیدا کرده و باید سعی کنیم قرآن را بیش از این میزان در زندگی مردم جاری و ساری کنیم.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین