عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۰۵۰۹۶
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
خبرنگار مسیحی در جشنواره بهار شهادت:
"کلودیا بورجا" عکاس و خبرنگار مسیحی ایتالیایی که برای مشارکت در پانزدهمین جشنواره "بهار شهادت" به کربلا آمده در حاشیه این جشنواره گفت: اصل حرکت من به سوی امام حسین (ع) از زمانی شروع شد که من در خصوص زن مسلمان مطالعه و تحقیق می کردم و برای یافتن حقیقت به اینجا آمده ام.

عقیق:"کلودیا بورجا" عکاس و خبرنگار مسیحی ایتالیایی که برای مشارکت در پانزدهمین جشنواره "بهار شهادت" به کربلا آمده در حاشیه این جشنواره گفت: اصل حرکت من به سوی امام حسین (ع) از زمانی شروع شد که من در خصوص زن مسلمان مطالعه و تحقیق می کردم و برای یافتن حقیقت به اینجا آمده ام.

وی افزود: بعد از مدت زیادی مطالعه در خصوص مهترین خصوصیات زن مسلمان شیعه  و سلسله مطالعات در خصوص حضرت زینب (سلام الله علیها) و عاشورا در ایتالیا، این سفر آغاز شد.

کلودیا تصریح کرد: در سال 2012 میلادی توفیق حضور در مراسم عزاداری شهادت امام حسین (ع) را پیدا کردم و کتاب هایی در خصوص حادثه کربلا، شجاعت امام حسین (ع) و اهل بیتش، مبارزه آن حضرت در برابر استبداد و مراسم عاشورایی مطالعه کردم.

وی ادامه داد: به فضل حضرت زینب (س) رسالت حقیقی و عدالت به روزگار ما رسید، لذا ما از نقش آن حضرت که وجدان را بیدار کرد، تشکر می کنیم.

خبرنگار مسیحی اشاره کرد: سوالی که بعد از سفر به کربلا همیشه برایم مطرح بود، این بود که آیا امام حسین (ع) مرا دعوت کرده است.

وی افزود: دلیل حضور من در کربلای برای آشنایی با تاریخ عاشور بود و این مسئله به من کمک کرد که داستان امام حسین (ع) را برای کسانی که چیزی از آن نمی دانند، انتقال دهم.

کلودیا گفت: در سال 2013 میلادی در خلال مشارکت در مراسم زیارت اربعین در همان راهی که حضرت زینب (ع) حرکت کرده بود، رفتم.

وی ادامه داد: در راه زنان عراقی را دیدم که لبخند می زدند، راه پُر از افرادی بود که پیاده روی می کردند و همچنین کسانی که به زائران خدمات ارائه می دادند.

عکاس مسیحی افزود: من می خواستم با چشم خودم راهپیمایی میلیونی اربعین، چگونگی برگزاری این شعائر و اینکه زائران چگونه این سختی ها و خطرات را تحمل می کنند را از نزدیک ببینم و به احساسات کسانی که در این راه حرکت می کنند، گوش دهم.

کلودیا تصریح کرد: بعد از سه روز پیاده روی به کربلا آمده ام تا از امام حسین (ع) به خاطر پیام صلح و عدالتش تشکر کنم.

وی در پایان گفت: روز 25 دسامبر 2013 میلادی من و دوستم ضریح حرم امام حسین (ع) را لمس کردیم، فضا بسیار عاطفی بود و ما به خاطر اینکه رسیدیم همدیگر را در آغوش گرفته و گریم کردیم و لبخند زدیم.

 

منبع:حوزه


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین