عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۳۵۶۲
تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۳
خطیب جمعه قم:
امام جمعه قم گفت: دشمنان خواب‌دیده بودند که اجازه نمی‌دهیم جشن چهل‌سالگی انقلاب را ببینند درحالی‌که حضور مردم در این جشن یک تودهنی خواهد بود بر آنانی که نمی‌خواهند این جشن را ببینند.
عقیق:آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری در خطبه های امروز (21 دی ماه) نماز جمعه قم با تأکید بر اینکه باید جوان و نوجوان، بازاریان و همه اقشار و مجموعه ها متناسب با انقلاب اسلامی باشند، افزود: مسئولان باید اولویت خود را مشکلات معیشتی مردم قرار دهند و ما باید مردم را درصحنه انقلاب به‌ویژه قشرهای ضعیف جامعه حفظ کنیم.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه تأکید کرد: مسئولان باید قدر مسئولیت خود را بدانند و زندگی ساده‌ای که متناسب با جامعه باشد، داشته و از نهیب دشمن نترسیده و بر سر دشمن فریاد بکشند، همچنین رهبری معظم انقلاب فرمودند از بلندپروازی‌های جوانان نباید هراسید و از آنان در بخش‌های مختلف استفاده کنید.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند: دشمنان می‌گویند تحریم‌هایی که کرده‌ایم در تاریخ نسبت به ملت ایران سابقه ندارد، اما ملت ایران در این زمینه آن‌ها را شکستی خواهد داد که در تاریخ بی‌سابقه باشد.

آیت الله حسینی بوشهری استقلال، اعتمادبه‌نفس، محرومیت‌زدایی و خودباوری را ره‌آورد انقلاب اسلامی دانست و گفت: با ورق زدن کارنامه دشمنان از اول انقلاب تاکنون مشاهده می‌شود روزی نبوده که دشمن برای این انقلاب توطئه‌افکنی نکند؛ اما این مردمی که ما می‌شناسیم در کنار انقلاب هستند و در کنار انقلاب خواهند بود.

خطیب نماز جمعه قم با بیان اینکه مردم با گرامیداشت جشن ۴۰ سالگی انقلاب تودهنی محکمی به دشمنان می‌زنند، اظهارداشت: دشمنان خواب‌دیده بودند که اجازه نمی‌دهیم جشن چهل‌سالگی انقلاب را ببینند درحالی‌که حضور مردم در این جشن یک تودهنی خواهد بود بر آنانی که نمی‌خواهند این جشن را ببینند.

آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به روایتی از امیرالمومنین(ع) درباره لزوم رعایت تقوای الهی بیان داشت: بر اساس این روایت، انسان با تقوا در تنگناهای زندگی احساس می‌کند که مددهای الهی به یاری او آمده و مشکلاتش حل می‌شود.

وی با بیان معیارهای معروف و منکر در جامعه گفت: یکی از معیارها این بود که هر نوع سیاست‌گذاری و رفتاری که نمونه آن برقراری عدالت اجتماعی باشد مصداق معروف بوده و در غیر این صورت مصداق روشن منکر در یک جامعه دینی است.

امام‌جمعه قم با بیان ابعاد عدالت اجتماعی ابراز کرد: مقوله تساوی و عدم تبعیض یکی از این ابعاد بود که برای آن شاخص‌هایی تعریف‌شده، یکی از این شاخص‌ها این بوده که یک مدیر و حاکم در نظام اسلامی نباید بین نژادهای مختلف در یک جامعه اسلامی تبعیض قائل شود.

آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد: نمی‌توان عده‌ای را به‌جرم اینکه رنگ پوستشان متفاوت از دیگر انسان‌هاست مورد تبعیض قرار داد، بعد از ظهور اسلام مشاهده می‌شود که نبی گرامی اسلامی(ص) به مقابله جدی با این تبعیض نژادی پرداخت و بعدازآن حضرت نیز امیرالمؤمنین(ع) میان عربی، قریشی، انصاری و عجمی فرمان دادند که نباید تبعیضی قائل بود.

وی افزود: امیرالمؤمنین(ع) فرموده که خداوند متعال سیاه و سرخ‌پوست را از نظر حقوق هر دو را یکسان آفریده است، متأسفانه امروز در دنیایی زندگی می‌کنیم که کشورهای پیشرفته این‌گونه نیست و در آمریکایی که گوش بشر را کر کرده ببینید چگونه با سیاهان برخورد می‌شود.

آیت الله حسینی بوشهری در خطبه‌های دوم ، با نقل روایتی از امیرالمؤمنین(ع) گفت: حضرت فرموده‌اند در همه کارهایتان خوب عمل کنید زیرا خداوند متعال وعده داده که با نیکان و خوبان است.

وی با اشاره به فرارسیدن میلاد حضرت زینب کبری(س) ابراز کرد: این بانوی مکرم اسلام تحت تربیت نبی گرامی اسلام، حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) رشد کردند، ایشان در فصاحت و بلاغت، سخاوت و زهد شبیه‌ترین انسان‌ها به حضرت علی(ع) و از جایگاه والایی برخوردار بودند.

امام‌جمعه قم افزود: حضرت زینب(س) برای زنان ما الگوی ایثار، گذشت، صبر، مهربانی و گذشت هستند، آن حضرت الگوی پرستاران ما است، زینب کبری(س) را باید در همه حالت به‌عنوان الگو قرار داد.

آیت الله حسینی بوشهری شهدای فدائیان اسلام را مورداشاره قرار داد و گفت: این شهدا تا پای جان برای حاکمیت دین از خود ایستادگی نشان داده و دعوت حق را پاسخ دادند و تا پای جان از خود ایستادگی نشان دادند.

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: