عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۳۳۷۵
تاریخ انتشار : ۱۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۴
با درخواست امام جمعه جدید؛
در پی حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری در نمازجمعه تهران، دو ردیف از نرده های میان مردم و مسئولین برداشته شد.
عقیق:در پی حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری در نمازجمعه تهران، دو ردیف از نرده های میان مردم و مسئولین برداشته شد.

این اقدام به درخواست خطیب جدید نماز جمعه تهران صورت پذیرفت و او اظهار امیدواری کرد که به زودی ان شاءالله فاصله بین مردم و مسئولین حذف شود.

حجت الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری در ابتدای خطبه های خود با اشاره به این موضوع اظهارداشت: عزیزان نمازگزار از وجود میله‌های نمازجمعه خشنود نیستند، از ستاد نمازجمعه خواهش کردم و دوستان حفاظت هم محبت کردند و دو ردیف از موانع برداشته شد و بخش باقی مانده، مورد نیاز است که نسبت به آن هم اصلاح دقیق‌تری خواهد شد.

وی افزود: نمازگزاران علاقه‌مند هستند محیط نمازجمعه دوستانه باشد و مسئولین عزیز هم چنین احساسی دارند و من می‌بینم که برخی از آن‌ها در بین جمعیت حضور دارند... ان‌شاءالله هم فاصله‌ ظاهری و هم فاصله حقیقی بین مردم و مسئولین  برداشته شود...».

گفتنی است، برداشته شدن نرده‌های نمازجمعه، نخستین بار از سوی حجّت‌الاسلام والمسلمین آل هاشم، امام‌جمعه تبریز کلید خورد و مورد استقبال افکار عمومی قرار گرفت. در ادامه، این اقدام به تعدادی دیگر از شهرها کشیده شد.

لازم به ذکر است، سخنران پیش از خطبه های امروز نماز جمعه تهران حسن بنیانیان، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی بود.

پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: