عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۳۳۵۵
تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۴
آیت الله مکارم:
حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: اسلام ستیزی و مخصوصا شیعه ستیزی در میان سیاست مداران غربی به صورت گسترده وجود دارد که دروغ های زیادی به شیعیان نسبت می دهند و همین سبب شده است که بینش افراد نسبت به شیعه و مخصوصا ایران عوض شود.
عقیق:حضرت آیت الله مکارم شیرازی، در دیدار رئیس پژوهشکده بین المللی عروة الوثقی و جمعی از مدیران، پژوهشگران و اساتید این پژوهشکده، در سخنانی بیان داشتند: از توضیحاتی که بیان شد معلوم می شود که یک کار موثر و مفیدی را انجام می دهید، سراغ کارهایی رفته اید که پژوهشگاه های دیگر کمتر به سراغ آنها می روند و من به الکفایه آن به اندازه کافی نیست و باید تقویت شود.

ایشان با بیان این که به نظر می رسد در شرایط فعلی دنیای غرب یک عطشی برای یک مذهبی که بر اساس عقلانیت باشد و آنها را سیراب کند، دارد، گفتند: چون مادی گرایی نتوانسته است آنها را سیراب کند و نتیجه آن خون ریزی و حمایت از خون ریزها شده است. لذا آنها دنبال یک معنویتی می گردند که در اسلام وجود دارد و در اسلام هم در شیعه بیشتر است چون شیعه طرفدار عقلانیت است. لذا در عقاید شیعه جاذبه ای وجود دارد و اگر بتوان این عطش را با برنامه های متنوعی اشباع کرد کار بسیار مناسبی است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی افزودند: نکته دیگر آن است که اسلام ستیزی و مخصوصا شیعه ستیزی در میان سیاست مداران غربی به صورت گسترده وجود دارد که دروغ های زیادی به شیعیان نسبت می دهند و همین سبب شده است که بینش افراد نسبت به شیعه و مخصوصا ایران عوض شود.

ایشان ادامه دادند: وقتی خبرنگاران و زائران خارجی در اینجا حضور پیدا می کنند، از آنها سوال می کنیم، آیا ایرانی که دیدید و ایرانی که در رسانه های شما منعکس می شود یکی است؟ می گویند این دو با هم فرق می کنند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که امروز فضای مجازی یک فرصتی در اختیار دشمنان اسلام قرار داده که تبلیغات گمراه کننده و ناجوانمردانه و مملو از دروغ را گسترش دهند، تصریح کردند: ما وظیفه داریم که در مقابل این موج بایستیم. از این رو کار پژوهشکده قابل تحسین و تشکر است. چه خوب است، همانطور که بیان کردید اشکالات را از زبان آنها بشنویم و جواب منطقی و با ادبیات توام با احترام و محبت ارائه دهیم.

ایشان تاکید کردند: اگر این موارد در فعالیت های شما به کار گرفته شود کار مفیدی انجام می گیرد مخصوصا خلوص نیت اثر بسزایی در فعالیت های پژوهشی دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد.

توجه به نیاز مخاطبین نوجوانان و جوانان در عرصه بین المللی را مدنظر قرار دهید

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پایان با تاکید براین که در کتاب ها و در سخنرانی ها دقت شود که تنها بزرگسالان مخاطب ما نیستند، بلکه نوجوانان و جوانان هم از مخاطبین ما به حساب می آیند، گفتند: یکی از افرادی  که در انگلستان مبلغ بود نزد بنده آمد و گفت، ما که سال ها کارهای فرهنگی در خارج از کشور انجام می دهیم و به زبان انگلیسی خوب صحبت می کنیم، ولی صحبت های ما برای بچه ها جاذبه ندارد، ولی اگر کسی که متولد آنجاست برای آنها صحبت کند آنها اشتیاق نشان می دهند. بچه ها انگلیسی صحبت کردن ما را نمی پسندند و دنبال کسانی هستند که مثل خودشان صحبت کنند، لذا این نکته را نیز مدنظر قرار دهید.


منبع:حوزه

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: