عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۲۹۹۵
تاریخ انتشار : ۰۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹
آیت‌الله جوادی‌آملی:
استاد برجسته حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه با حماسه می‌توان مشکلات کشور را حل کرد، گفت: باید شعرایی فردوسی منش و حماسی‌گو تربیت شود تا رشادت‌ها و حماسه‌های کشور زنده بماند.
عقیق:آیت‌الله عبدالله جوادی‌آمل در همایش ملی «فرهنگ دفاعی امنیتی بر اساس آموزه‌های مهدوی» که در موسسه اسراء برگزار شد، نقش فرهنگ مهدوی در رشد و پیشرفت جامعه را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: کسی که خوف جهنم یا طمع بهشت دارد نگاهش مهدوی نیست و به همین خاطر ویژگی نظام مهدوی این است که آنچه که پذیرفته شده قائم بالفعل است، چنین فردی می‌تواند عادل باشد اما عدالت او مهدوی نیست.

وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم، قائم بالقسط را براساس این آیه اینگونه تعبیر کرد که فرد نه‌تنها ستم نمی‌کند بلکه اجازه ستم به دیگری را هم نمی‌دهد و حتی اجازه ستم به ثالث و رابع هم نمی‌دهد و افزود: ملت‌هایی که نفوذ بیگانگان را تحمل می‌کنند ذلیل هستند و ما جنگ را با آن همه مشکلات تحمل کردیم چراکه فرهنگ امیرالمومنین مبنی بر ضرورت مبارزه با ستمگر و ستم پذیری در جان ماست و فرزند علی(ع) هستیم.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم خون شهدا را پاک‌کننده استکبار آمریکا و صهیونیست و استعمار عنوان کرد و زیارت‌نامه آنها را درس مهدویت دانست و گفت: مردان پاک کشور افرادی منزه از اختلاس و نجومی‌بگیران هستند و امروز ما موظیم که شجره طوبای این سرزمین را احیا کنیم چراکه شهدا زمینه را برای ما آماده کرده‌اند.

وی با تاکید بر ضرورت توانمندسازی نیروهای مسلح برای مقابله با دشمنان، توانمندی نیروهای مسلح مانعی برای طمع‌نکردن دشمنان به کشور دانست و افزود: وظیفه همه ما این است که در ساختار دفاعی و امنیتی کشور نهایت عقل و علم را داشته باشیم.

آیت‌الله جوادی‌آملی با تاکید بر اینکه با حماسه می‌توان مشکلات کشور را حل کرد، گفت: باید شعرایی فردوسی منش و حماسی‌گو تربیت شود تا رشادت‌ها و حماسه‌های کشور زنده بماند.


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: