عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۰۷۳۳
تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۷
مقاومت اسلامى نُجَباء با انتشار کلیپی عمق صمیمت دو ملت ایران و عراق را به تصویر کشیده است.
عقیق:چندی است که دشمنان ملت ایران و عراق, دوستی و برادری این دو ملت را به ضرر اهداف شوم خود دیده و با ایجاد شایعات و هیاهوهای جهت‌دار در بنگاه‌های رسانه‌ای خود اقدام به تخریب روابط مردم ایران و عراق را می‌کنند.

در پاسخ به این اقدام, فعالیت‌های مختلف رسانه‌ ای در فضای مجازی از سوی مردم ایران و عراق برای دروغ بودن این ادعای دشمنان و ناگسستنی بودن رابطه دو ملت انجام شده است. حال مقاومت اسلامى نُجَباء، با انتشار کلیپی عمق صمیمت دو ملت را به تصویر کشیده و در آن از مجاهدت‌های جمهورى اسلامى تقدیر کرده است.

در ادامه این کلیپ را ببینید:

برپایه این گزارش, «مقاومت اسلامی نُجَباء» گروهی اسلامی ــ جهادی و مرکز آن در عراق است که به اصول اسلامی و ارزش‌های آن باور داشته و معتقد به حاکمیت مطلق اسلام بوده و با هدف دفاع از تمامیت ارضی، صیانت از حرم‌های اهل‌بیت(ع) و حفاظت از حریم مردم مظلوم عراق و بعدها سوریه تشکیل شده است. نام این گروه از "خطبه حضرت زینب کبری(س) در شام" الهام گرفته شده است: «...ألا فالعجب کل العجب لقتل حزب الله النُجَباء بحزب الشیطان الطلقاء...».

نُجَباء در سال 2004 میلادی گروه مقاومت ساده‌ای بود که سال‌ها قبل با شمار محدودی از نخبگان انقلابی آغاز به کار کرد تا اینکه گسترش یافت و اکنون ده‌ها هزار رزمنده را در مناطق مختلف عراق تحت فرمان قرار داده است. این گروه مقاومت اسلامی در همۀ زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، رسانه‌ای و سیاسی نیز فعالیت دارد. دبیرکل نُجَباء، حجت‌الاسلام والمسلمین «اکرم الکعبی» است که پس از مسئولیت‌های متعدد جهادی، تشکیلات نظامی دیگری به نام نُجَباء را با جذب رزمندگان شجاع و دلیر عراقی ــ که سال‌های سال، قبل و بعد از سقوط «صدام حسین» دیکتاتور معدوم، سوابق جهادی فراوانی از خود به نمایش گذاشته بودند ــ تأسیس کرد. نام کامل این تشکّل "حرکة حزب الله النُجَباء" است که در اکثر رسانه‌های انگلیسی زبان دنیا به Hezbollah Al-Nujaba شهرت یافته است.


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: