واعظین-عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

آرشیو اخبار
وجه تسمیه امام رضا(ع) به
درگفتگو با آیت‌الله تحریری مطرح شد:

وجه تسمیه امام رضا(ع) به "عالم آل محمد(ع)"

امام رضا (ع) نه تنها عالم و چهره شاخص خاندان نبی مکرم اسلام (ص) بودند، بلکه عالم‌ترین، فقیه‌ترین و دانشمندترین همه مردم در آن دوران بودند.
طبق روایات، امام رضا(ع) در لحظه ولادت آب فرات نوشید+فیلم
شیخ حسین انصاریان:

طبق روایات، امام رضا(ع) در لحظه ولادت آب فرات نوشید+فیلم

حجت‌الاسلام حسین انصاریان گفت: روایات ما می‌گویند، قبل از اینکه ذائقه امام هشتم شیر پاک مادر را در همان لحظه اول ولادت بچشد، حضرت موسی‌بن‌جعفر(ع) دستور دادند که ظرفی از آب فرات را به محضرشان آوردند و به فرزندشان از آن آب دادند.
شاکی پیش امام رضا(ع) نرو!+فیلم
حجت الاسلام پناهیان:

شاکی پیش امام رضا(ع) نرو!+فیلم

پناهیان با اشاره به اینکه فرد در زیارت امین‌الله اول می‌گوید خدایا من را راضی کن، بعد می‌گوید خدایا من راضی هستم، گفت: به همین فرد بگو مقابل حرم بایست و بگو خدایا من راضی هستم! می‌گوید اگر راضی بودم که این همه راه نمی‌آمدم!
تمام مقامات معنوی ملازم مقام رضای الهی است
حجت‌الاسلام‌ عالی؛

تمام مقامات معنوی ملازم مقام رضای الهی است

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت با تأکید بر این‌که مقامات معنوی ملازم با مقام رضای الهی است، خاطرنشان ساخت: این‌که به ثامن‌الحجج رضا گفته می‌شود، به این دلیل است که در این عالم هرکس می‌خواهد به مقام رضا برسد، واسطه آن امام رضا علیه السلام است که با تکیه‌بر خداوند متعال طعم آرامش واقعی در زندگی را خواهد چشید.
«مفاتیح‌الجنان» ۱۰۰ ساله شد

«مفاتیح‌الجنان» ۱۰۰ ساله شد

عده‌ای از چهره‌های علمی و دانشگاهی و فضلای علوم دینی، امروز ۱۰۰ سالگی کتاب «مفاتیح‌الجنان» نوشته شیخ عباس قمّی را به جشن نشستند.
پربازدید ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین