اخبار ویژه آرشیو اخبار
در منزل استاد سازگار

پنجمین نشست شورای عالی ستایشگری کشور برگزار شد/ مداحان بالای ۵۰ سال از سوی دعبل بیمه شوند

حاج منصور ارضی مداح اهل بیت(ع) و رئیس شورای عالی ستایشگری کشور در این بخش جلسه تاکید کرد: این صیانت و پی‌گیری‌ها در کل بخش مرتبط با هیأت باید در نظر گرفته شود و جامعیت آن است که می‌تواند اقدام موثر تلقی شود.
در نشست خبری مهرواره هوای نو مطرح شد؛

مهرواره هوای نو به دنبال ایجاد رقابت نیست/ هیئت ها در گام دوم انقلاب، می توانند موتور پیشران باشند

مروز هیات های غیر رسمی بسیاری در استانها و شهرستانها در حال خدمت رسانی در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و ... هستند و هوای نو میخواهد نشان دهد که یک هیات در عرصه فرهنگی و اجتماعی می تواند منشأ اثر باشد و به نسل بعدی منتقل کند.

مراسم روضه خانگی هنرمندان در ایام فاطمیه

مراسم روضه خانگی سالروز شهادت حضرت زهرا (س) با حضور جمعی از هنرمندان و بازیگران در منزل محمد حسین قاسمی تهیه کننده سینما برگزار شد. در این مراسم که با سخرانی حجت الاسلام موسوی مطلق و سید رضا عمادی برگزار شد ، حاج اصغر زنجانی ، حاج سعید خرازی ، حاج حسین غفاری و کربلایی علی اکبر زادفرج مرثیه سرایی کردند.
حجت الاسلام موسوی مطلق خطیب و مدرس حوزه علمیه:

موافق وحدتیم اما از عقایدمان عقب نشینی نمی کنیم / به جای توهین، پاسخ را به علما بسپاریم

توهین به مقدسات از ناحیه هرکس به هرشکلی محکوم است و حالا اگر کسی هم جهالت و توهین کرده، مجاز نیستیم که توهین را با توهین جواب دهیم. ما می گوییم حرف عالمانه دارید بزنید اما اگر ندارید آبروی شیعه را نبرید
گزارش عقیق از دومین روزِ همایش تخصصی نوحه در مشهد مقدس:

حجت الاسلام راشد یزدی: خریدار کالای شما خداست/ حاج منصور ارضی: ظاهرگرایی و عطش دیده شدن؛بلای جان شاعران و مرثیه سرایان

متأسفانه امروزه بیشترین زمان جلسه صرف شور سینه زنی می شود. قرار بود به سمت امام حسین علیه السلام حرکت کنیم اما به سمت تخلیه انرژی رفته ایم. لذا شما مرثیه سرایان با تولید نوحه های خوب می توانید اثر گذار باشید و باعث احیای مردم شوید
به مناسبت چهارمین سالگرد درگذشت شاعر بزرگ اهل بیت (ع) مرحوم حبیب الله چایچیان

در حرم امام حسین(ع) رو سفید شد/ ماجرای تخلص به "حِسان"

علامه امینی به ایشان علاقه بسیاری داشت و نمی‌دانم کدام شعر مرحوم «حسان» را دیده بود که پیغام داده بود که آقای «حسان» بیاید من ببینمش. آقای «حسان» هم اهمال کرده و به دیدن مرحوم علامه امینی نرفته بود ولی آیت‌الله امینی (ره) گفته بود اگر «حسان» نمی‌آید من به دیدن او می‌روم.
درباره مرتضی حیدری آل‌کثیر که اشعار عربی‌اش طرفداران بسیاری دارد

شاعری از دیار شوش دانیال

در همه حوزه‌ها آسیب‌ وجود دارد اما به دلیل اینکه شعر آیینی، یک هدف الهی و دینی را دنبال می‌کند، آسیب‌ها در آن بسیار برجسته می‌شود و یک اشتباه ممکن است بزرگ جلوه کند. همچنین باتوجه به پیشرفت و تولید زیاد شعر آیینی، قاعدتا تعداد آسیب‌ها هم بیشتر می‌شود.
برش‌هایی از زندگی حاج غلامرضا سازگار پیرغلام آستان اهل بیت(ع)

شاعری را بیشتر دوست دارم

مداحی و شاعری خدمت به اهل بیت است اما من شاعری را بیشتر دوست دارم، زیرا شعر ماندگار است و صدا فانی. امروز بیش از 35 جلد کتاب شعر دارم که بعد از من هم باقی خواهند ماند.