اخبار ویژه آرشیو اخبار
درباره مرتضی حیدری آل‌کثیر که اشعار عربی‌اش طرفداران بسیاری دارد

شاعری از دیار شوش دانیال

در همه حوزه‌ها آسیب‌ وجود دارد اما به دلیل اینکه شعر آیینی، یک هدف الهی و دینی را دنبال می‌کند، آسیب‌ها در آن بسیار برجسته می‌شود و یک اشتباه ممکن است بزرگ جلوه کند. همچنین باتوجه به پیشرفت و تولید زیاد شعر آیینی، قاعدتا تعداد آسیب‌ها هم بیشتر می‌شود.
برش‌هایی از زندگی حاج غلامرضا سازگار پیرغلام آستان اهل بیت(ع)

شاعری را بیشتر دوست دارم

مداحی و شاعری خدمت به اهل بیت است اما من شاعری را بیشتر دوست دارم، زیرا شعر ماندگار است و صدا فانی. امروز بیش از 35 جلد کتاب شعر دارم که بعد از من هم باقی خواهند ماند.
یادداشت سردبیر

آقایان اینجا مقدس است

مشکل از جایی شروع شد که «هنر مداحی» تقلیل پیدا کرد به میکروفن دست گرفتن و خش انداختن توی صدا و پیدا کردن رفیقی که توی جلسه‌ای میکروفن دستت بدهد. مشکل از روزی آغاز شد که این جماعت، گرداننده برخی از هیئت‌‌ها شدند و دیوار دفاعی ‌شان را پشت نوکری امام حسین (ع) بستند
گفت و گو با حجت الاسلام بی آزار تهرانی درباره حسینیه حر امامزاده صالح(ع)

اینجا درهای توبه باز است / فرصتی برای بازگشت خطاکاران به زندگی عادی

اکثر افرادی که به ما معرفی می شوند، افراد باسابقه ای نیستند و برای دفعه اول دچار خطا شده اند که قاعدتا این سوء پیشینیه می تواند روی زندگی آن ها بسیار تاثیرگذار باشد و حتی آن ها را از ساده ترین شغل ها نیز محروم کند، بنابراین کمک به این افراد بسیارحائزاهمیت و تاثیرگذار است
توضیحات حجت الاسلام پناهیان درباره حاشیه های یک کلیپ تقطیع شده:

هرگز نگفتم اصل بیماری کرونا سوء تفاهم است / ماجرای کرونا و مدیریت آن سوال برانگیز است

چند روزی است انتشار کلیپی از سخنان حجت الاسلام پناهیان درباره کرونا در برنامه تکیه ، واکنش هایی را در شبکه های اجتماعی در پی داشته است. این سخنران و کارشناس دینی ، شب گذشته درباره این بخش تقطیع شده از سخنانش توضیح داد.
مجموعه گفت و گو هایی با شعرا و نوحه سرایان کشور/ قسمت دوم:

حاج حیدر توکلی : نوحه سرایی کار هر کسی نیست

سید جواد پرئی در قسمت دوم برنامه "دخیل" با حاج حیدر توکلی (مداح و شاعر اهل بیت) به گفتگو پرداخته است. این برنامه در سازمان هیئت ها و تشکل های دینی کشور و موسسه فرهنگی عقیق تهیه شده است.
با صدای محمد حسین پویانفر ، محمد فصولی و محمدرضا نوشه ور

دلشوره شیرین / ویژه اربعین ۱۴۴۳

کلیپ تصویری دلشوره شیرین با صدای محمد حسین پویانفر ، محمد فصولی و محمدرضا نوشه ور با شعری از سعید پاشازاده ، سید حجت بحرالعلوم و میثم کربلایی به مناسبت ایام اربعین منتشر می شود. این قطعه تصویری توسط موسسه عقیق تولید شده و تنظیم آن توسط مهدی شکارچی انجام شده است.

حاج حجت کسری از پیرغلامان شمیران تهران درگذشت/ روضه خوانی که فقط یاعلی می گفت

این پیرغلام اباعبدالله (ع) که قریب نیم قرن با صوت دلنشینش، شیفتگان اهل‌بیت(ع) را به فیض می رساند از حدود پانزده سال پیش به دلیل عارضه مغزی در بستر بیماری به سر می‌برد و جواب او به احوالپرسی و ابراز احساساتش، تنها دو کلمه بود ؛ «یا علی»، «الهی شکر».
پیشنهاد حجت الاسلام پناهیان در ششمین شب هیئت هنر:

مردم بهترین نوحه های سال را انتخاب کنند+ فیلم

من بارها عرض کرده ام، روی همین نوحه هایی که با تلاش مداحان و شعرای ما آماده می شود و زحمتی که روی آهنگ و شعر و مضامین آن کشیده می شود کار کنیم. میلیونها نفر به این نوحه ها گوش می دهند، با آن اشک می ریزند و حال معنوی پیدا می کنند. بعد از محرم و صفر از مردم بخواهیم بهترین نوحه سال را انتخاب کنند و از سازندگان آن تجلیل کنیم.