اخبار ویژه آرشیو اخبار
در برنامه محیا مطرح شد:

نظر حاج محمود کریمی درباره سرود سلام فرمانده+ فیلم/ توقعات از هیئت ها تغییر کرده است

شاعر و تصنیف‌سرا جز شعر و آهنگ باید از صفر تا صد اثر را بشناسد ، باید بر همه جنبه ها شناخت داشته باشد و کارکرد‌های آن را بشناسد . معمولا شاعران بعد از نوشتن آخرین کلمه‌ی اثر ، کار را تمام شده می‌دانند اما نباید اینگونه باشد بلکه باید به این که چه کسی میخواند  ، چه زمانی منتشر میشود و حتی ظرفیت های تصویری توجه کند
پس از یک دوره بیماری:

آیت الله فاطمی نیا دعوت حق را لبیک گفت

آيت‌الله فاطمی‌نیا در سال ۱۳۲۵ در تبریز به دنیا آمد. او مجتهد، خطیب، عارف و استاد اخلاق، مورخ اسلامی و کتاب‌شناس بود و در زمینه اخلاق و عرفان، حدیث و شعر عربی صاحب نظر بود.
در دهمین قسمت برنامه محیا مطرح شد:

حجت الاسلام مرادی : بازسازی بقیع باید از آرزو به مطالبه تبدیل شود / متجلی: مهراوه هوای نو حاکمیتی نیست بلکه دغدغه اصحاب هیئت است/ صمیمی:نقد نغمات مداحی این روزها ضروری است

این مسئله ، مسئله صرفا ایران نیست همه ی مسلمانان امام حسن (ع) را دوست دارند . حکومت آل سعود فعلی حرم را خراب کرده است بنابراین خودش باید به بهترین نحو و با احترام کامل بسازد .
حاج سید مجید بنی فاطمه در سومین نشست از سلسله جلسات «آهات» :

اصل کار ما در هیأت احیای شعائر است نه خواندن شعر جدید/ مداحان و هیأتی‌ها از نقد فرار نکنند

متاسفانه در این سال‌های اخیر سلیقه‌ها تغییر کرده است. زمانی که برای شخصیت حضرت علی‌اصغر(ع) شاعران 3-4 سال اثر تولید می‌کند تمام حرف‌هایش را زده است بنابراین نوآوری ندارد بنابراین نباید اصرار به خواندن نوحه جدید داشته باشیم در این صورت کار ضعیف تولید خواهد شد.
در منزل استاد سازگار

پنجمین نشست شورای عالی ستایشگری کشور برگزار شد/ مداحان بالای ۵۰ سال از سوی دعبل بیمه شوند

حاج منصور ارضی مداح اهل بیت(ع) و رئیس شورای عالی ستایشگری کشور در این بخش جلسه تاکید کرد: این صیانت و پی‌گیری‌ها در کل بخش مرتبط با هیأت باید در نظر گرفته شود و جامعیت آن است که می‌تواند اقدام موثر تلقی شود.
در نشست خبری مهرواره هوای نو مطرح شد؛

مهرواره هوای نو به دنبال ایجاد رقابت نیست/ هیئت ها در گام دوم انقلاب، می توانند موتور پیشران باشند

مروز هیات های غیر رسمی بسیاری در استانها و شهرستانها در حال خدمت رسانی در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و ... هستند و هوای نو میخواهد نشان دهد که یک هیات در عرصه فرهنگی و اجتماعی می تواند منشأ اثر باشد و به نسل بعدی منتقل کند.

مراسم روضه خانگی هنرمندان در ایام فاطمیه

مراسم روضه خانگی سالروز شهادت حضرت زهرا (س) با حضور جمعی از هنرمندان و بازیگران در منزل محمد حسین قاسمی تهیه کننده سینما برگزار شد. در این مراسم که با سخرانی حجت الاسلام موسوی مطلق و سید رضا عمادی برگزار شد ، حاج اصغر زنجانی ، حاج سعید خرازی ، حاج حسین غفاری و کربلایی علی اکبر زادفرج مرثیه سرایی کردند.
حجت الاسلام موسوی مطلق خطیب و مدرس حوزه علمیه:

موافق وحدتیم اما از عقایدمان عقب نشینی نمی کنیم / به جای توهین، پاسخ را به علما بسپاریم

توهین به مقدسات از ناحیه هرکس به هرشکلی محکوم است و حالا اگر کسی هم جهالت و توهین کرده، مجاز نیستیم که توهین را با توهین جواب دهیم. ما می گوییم حرف عالمانه دارید بزنید اما اگر ندارید آبروی شیعه را نبرید