عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از برگزاری دعای عرفه در 12 بقعه استان زنجان خبر داد.

حجت‌الاسلام فخرالدین خدابنده‌لو زنجان اظهار کرد: امسال نیز طبق سنوات گذشته مراسم قرائت دعای پر فیض عرفه در استان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دعای عرفه هر سال یک روز قبل از عید قربان با حضور مردم و مسئولان برگزار می‌شود، عنوان کرد: امسال نیز تمهیدات لازم برای برگزاری این دعا در استان صورت گرفته است.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال دعای پرفیض عرفه در بقعه 12 امامزاده استان برگزار خواهد شد، تصریح کرد: در مرکز استان این مراسم در امامزاده سید ابراهیم (ع) زنجان برگزار خواهد شد.

این مسئول با اشاره به اینکه این مراسم از ساعت 14 روز شنبه آغاز خواهد شد، عنوان کرد: بر اساس هماهنگی‌های قبلی این مراسم از شبکه اشراق نیز پخش می‌شود.

خدابنده‌لو خاطرنشان کرد: این مراسم با حضور مردم ولایتمدار استان و جمعی از مسئولان همراه خواهد بود.

وی ادامه داد: مراسم دعای عرفه در برخی از مساجد استان نیز که شرایط لازم را داشته و برنامه‌ریزی لازم را انجام داده‌اند نیز برگزار می‌شود.

اجرای ویژه برنامه‌های دهه ولایت در زنجان

وی با اشاره به سایر برنامه‌های اجرایی اوقاف همزمان با دهه ولایت در استان زنجان گفت: هر سال مراسمات ویژه دهه ولایت از روز عید قربان آغاز شده و تا غدیر ادامه پیدا می‌کند.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه امسال نیز برگزاری جشن‌های دهه ولایت از روز عید قربان در استان آغاز خواهد شد، تصریح کرد: محوریت برنامه‌های اجرایی بقاع امامزادگان والامقام در استان هستند.

این مسئول با اشاره به اینکه قبل از دهه ولایت جلسات متعددی به منظور هماهنگی برای اجرای برنامه‌های مختلف در استان تشکیل شده است، عنوان کرد: از جمله اقداماتی که طی این مدت در استان صورت گرفته، فضاسازی بقاع متبرکه به منظور برگزاری جشن‌های این دهه مبارک است.

خدابنده‌لو با اشاره به برگزاری همایش‌های مختلف در استان همزمان با دهه ولایت تصریح کرد: از جمله این همایش‌ها، همایش بانوان ولایت است که با حضور بانوان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری نماز عید قربان در امامزادگان استان گفت: این مراسم نیز صبح روز عید قربان همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در ادامه با اشاره به برگزاری مسابقات مختلف همزمان با دهه ولایت در استان تصریح کرد: از جمله آن‌ها مسابقات عکاسی و وبلاگ‌نویسی است.

این مسئول با اشاره به اینکه محوریت برگزاری مسابقات مختلف تبیین و تشریح موضوع ولایت است، عنوان کرد: با هماهنگی‌های انجام شده مسابقات عکاسی و وبلاگ‌نویسی نیز با همین محوریت برگزار شده و در پایان به نفرات برتر جوایزی اهدا خواهد شد.

خدابنده‌لو همچنین با اشاره به برگزاری همایش ولایت و بصیرت برای خانواده و اصحاب وقف تصریح کرد: این برنامه نیز با حضور واقفان و کارکنان اوقاف برگزار خواهد شد.

وی برگزاری دعای توسل و همچنین برگزاری کاروان‌های شادی را نیز از دیگر برنامه‌های اجرایی در برخی از شهرستان‌های استان اعلام کرد و گفت: دیدار و تفقد از سادات خادم، برپایی نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی در برخی از بقاع متبرکه و همچنین غبارروبی بقاع متبرک امامزادگان نیز از دیگر برنامه‌هایی است که طی دهه ولایت اجرایی خواهد شد.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در ادامه به برپایی ایستگاه‌های صلواتی در امامزادگان نیز اشاره کرد و ادامه داد: همچنین همزمان با عید غدیر و جشن ولادت امام هادی (ع) نیز مراسم جشنی در تعدادی از امامزادگان استان برگزار خواهد شد

این مسئول همچنین به برپایی ایستگاه‌های مشاوره وقف در امامزادگان نیز اشاره کرد و گفت: فضاسازی به منظور حضور هرچه بیشتر زائران و گردشگران به ویژه نسل جوان در بقاع نیز از دیگر اقداماتی است که طی دهه ولایت انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در مجموع هدف از برگزاری برنامه‌های اجرایی تبیین موضوع ولایت است، منبع: فارس


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین