عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

روز شنبه با حضور شاعران و ذاکران پیشکسوت و جوان
آئین بزرگداشت شاعر بزرگ اهل بیت علیهم السلام مرحوم سید رضا موید ، عصر شنبه پنجم آذر ۱۴۰۱ با حضور جمعی از شاعران ، ذاکران ، شخصیت های علمی و فرهنگی ، مسئولین و خانواده آن فقید سعید در فرهنگسرای اندیشه تهران برگزار شد.

سرویس شعر آیینی عقیق :آئین بزرگداشت شاعر بزرگ اهل بیت علیهم السلام مرحوم سید رضا موید ، عصر شنبه پنجم آذر ۱۴۰۱ با حضور جمعی از شاعران ، ذاکران ، شخصیت های علمی و فرهنگی ، مسئولین و خانواده  ایشان در فرهنگسرای اندیشه تهران برگزار شد.

در این برنامه که اجرای آن را حسن سلطانی به عهده داشت ، سید روح الله و سید احمد موید فرزندان آن مرحوم دقایقی پیرامون شخصیت و زندگی معنوی پدر صحبت کردند و ابیاتی را مدح حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها قرائت نمودند.

سپس پیرغلام اهل بیت حاج جعفر کشمیری ، سید محمد رستگار و سید رضا یعقوبی آل به نمایندگی از جامعه ذاکران ، شاعران و ستایشگران مشهد به تمجید از جایگاه ادبی و معنوی استاد موید پرداختند و خاطراتی از آن مرحوم نقل کردند.

 

در ادامه احمد علوی ضمن نقل خاطره ای از استاد موید اشعاری که به ایشان تقدیم کرده بود را قرائت کرد و سپس جواد هاشمی به عنوان گردآورنده دیوان موید گزارشی در خصوص روند ۵ ساله گردآوری و چاپ مجموعه کامل اشعار آن استاد فقید ارائه داد.

 

همچنین حاج جواد حیدری مدیرعامل مجمع شاعران اهل بیت علیهم السلام ضمن عرض خیر مقدم به همه شرکت کنندگان ، نکاتی را در خصوص استاد موید و چاپ دیوان ایشان بیان کرد.

 

در پایان حاج علی انسانی نیز مطالبی پیرامون شخصیت موثر و معنوی مرحوم موید ارائه نمود و به یاد عشق و علاقه آن مرحوم به صدیقه طاهره سلام الله علیها روضه خوانی کرد. 

سخنان و شعرخوانی حاج سعید حدادیان حسن ختام این مراسم بود.

این مراسم‌ به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و مجمع شاعران اهل بیت علیهم السلام و با مشارکت حوزه هنری برگزار شد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین