عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۳۱۰۷
تاریخ انتشار : ۲۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵
در آستانه یوم الله الاکبر:
سفرهای زمینی عتبات از مرز مهران و شلمچه برای ایام عید غدیر برقرار شد و ۵۰ هزار ایرانی می‌توانند به صورت هوایی و زمینی عازم عراق شوند.

عقیق:مرز زمینی با عراق برای سفرهای انفرادی که در ایام عرفه برقرار شده بود، اکنون برای ایام عید غدیر نیز مهیای حضور عاشقان حسینی شده است.

با هماهنگی انجام شده با مسئولان مرزی وزارت کشور، قرار است زائران به صورت انفرادی و گروهی امکان تشرف به عتبات را در این ایام داشته باشند. البته فقط از مرزهای مهران و شلمچه امکان تردد زائران فراهم است و سایر مرزهای خروجی به روی زائران عتبات بسته خواهد بود.

همچنین قرار است در این مدت ۵۰ هزار زائر از مرزهای زمینی(شلمچه و مهران) و هوایی به عراق سفر کنند. چندی پیش با وجود اینکه مسئولان از بازگشایی مرزهای زمینی برای زائران سفر انفرادی عتبات پس از عرفه هم خبر داده بودند، امکان عبور از مرز زمینی، خارج از چارچوب سازمان حج و زیارت وجود نداشت و افراد بدون داشتن نامه نمی‌توانستند از مرزهای زمینی به صورت انفرادی عبور کنند.

به گزارش فارس، در ماه‌های اخیر ویزای عراق برای سفرهای زمینی هم لغو شد و زائران بدون ویزا و تنها با داشتن گذرنامه معتبر به عراق سفر کردند. همچنین داشتن کارت واکسن کرونا از دیگر موارد لازم برای سفر به عتبات است که بیشتر در سفرهای هوایی از سوی مسئولان عراقی در فرودگاه بررسی می‌شود و در مرزها داشتن کارت واکسیناسیون چندان توجه نمی‌شود.

برای مشاهده هزینه سفر هوایی و زمینی عتبات به صورت انفرادی و گروهی می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

 

 


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین