عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۰۹۲۹
تاریخ انتشار : ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
نهمین نمایشگاه تجسمی و سوگواره یاس کبود به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) در صحن آستان مقدس امامزاده صالح بن موسی الکاظم (ع) تهران آغاز به کار کرد.

عقیق:حجت‌الاسلام مصطفی ثبوت دبیر قرارگاه فرهنگی تبلیغی سفیران نور گفت: هنر یکی از ابزارهای مهمی است که ما می‌توانیم از ظرفیت‌های آن در راستای تبیین آموزه‌های دینی و معارف اسلامی بهره‌مند شویم و گنجینه‌های معرفتی اهل بیت(ع) به ویژه زندگی حضرت زهرا(س) را به مخاطبان ارائه کنیم.

وی با اشاره به مخاطبینی که جامعه هدف این نمایشگاه هستند، ابراز داشت: یکی از اهداف ما از برگزاری این نمایشگاه ارتباط با عموم مردم به ویژه نوجوانان و جوانان بود که در این مدت بسیاری از جوانان که شاید گرایش‌های مذهبی هم نداشتند میهمان نمایشگاه ما بودند و از همه بخش‌های نمایشگاه و روایتگری آن شرکت کردند.

حجت‌الاسلام ثبوت گفت: البته ما بدنبال همین امر بودیم که جوانانی در این نمایشگاه حضور پیدا کنند که کمتر در هیأت‌ها شرکت می‌کنند یا به محافل دینی نمی‌روند، اما شاید در قالب هنرهای تجسمی این زمینه برای ایشان فراهم شود که در محفل اهل بیت(ع) شرکت کرده و با زبان هنر نسبت به ائمه اطهار(ع) معرفت و شناخت حاصل کنند.

وی در بیان جزئیات برگزاری نمایشگاه تجسمی سوگواره یاس کبود، عنوان داشت: این نمایشگاه در قالب هنرهای تجسمی بر پا شده است و در آن سیر زندگانی تاریخی و به هم پیوسته حضرت زهرا(س) از قبل از تولد تا شهادت روایت می‌شود و مخاطب همه این صحنه‌ها را با راوی جلو می رود و هر کجا سوال یا شبهه‌ای برای او پیش بیاید همانجا پاسخ خود را دریافت می‌کند.

دبیر قرارگاه فرهنگی تبلیغی سفیران نور ادامه داد: علاوه بر تبیین زندگانی و شخصیت رفتاری حضرت زهرا(س) در محیط خانواده و جامعه آن روز و تطبیق آن با خانواده امروزی و مسائل روز جامعه، برنامه های دیگری همچون اقتصاد مقاومتی و یا پرداختن به آسیب‌های اجتماعی مثل گور خوابی در این نمایشگاه مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: غرفه شهدا یکی دیگر از بخش‌های نمایشگاه است که به عنوان غرفه ایستادگی و مقاومت فعالیت می‌کند و در آن به تبیین شاخصه‌ها و ویژگی‌های رهروان فاطمی پرداخته می‌شود.

حجت الاسلام ثبوت در پایان با بیان اینکه محور کار ما در نمایشگاه تبیین شخصیت حضرت زهرا(س) به عنوان اولین شهیده مدافع ولایت است، خاطرنشان کرد: باید به جوانان این نکته مهم تبیین شود که حضرت زهرا(س) چون به درستی ولی و امام زمان خودشان را شناختند و معرفت کامل به امام زمان خود داشتند با همه وجود و تا سر حد جان خویش از حریم ولایت دفاع کردند.

وی افزود: نهمین نمایشگاه تجسمی و سوگواره یاس کبود به مناسبت شهادت حضرت صدیقه طاهره (س) در صحن آستان مقدس امامزاده صالح بن موسی کاظم(ع) تهران، از ساعت ۱۶ تا ۲۰ پذیرای مردم به ویژه نوجوانان و جوانان است.


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین