عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۸۳۳۹
تاریخ انتشار : ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱
سرپرست سازمان اتوبوسرانی کرمانشاه از آماده‌سازی ۱۵۰ دستگاه اتوبوس برای تردد زائران حسینی(ع) در مرز خسروی خبر داد و گفت: روزانه ۱۰۰هزار زائر اربعین توسط ناوگان اتوبوسرانی کرمانشاه جابه‌جا می‎شوند.

عقیق:با اشاره به اینکه 150 دستگاه اتوبوس زائران اربعین را از قصرشیرین به مرز خسروی منتقل می‌کنند اظهار داشت: 220 اتوبوس در ناوگان اتوبوسرانی استان کرمانشاه وجود دارد که با برنامه‌ریزی‎های انجام‌شده مشکل کمبود اتوبوس را در ایام اربعین نداریم.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرمانشاه با اعلام اینکه دستگاه‎های اتوبوس در چندین مرحله به مرز خسروی برای  تردد زائران فرستاده خواهند شد عنوان کرد: تردد زائران در روزهای اول کمتر است اما با توجه به نیاز، اتوبوس‎های دیگری برای جابه‌جایی زائران به مرز خسروی  منتقل می‌شود.

وی با بیان اینکه سازمان اتوبوسرانی از 17 مهرماه تا 5 آبان‎ماه در آماده‎باش کامل قرار دارد عنوان کرد: با توجه به فرصت باقی‌مانده اتوبوس‎ها از نظر فنی مشکلات آنها برطرف می‌شود که مردم در مسیر 15کیلومتری دچار مشکل نشوند.

سلیمانی با ابراز اینکه پیش‌بینی تردد یک میلیون و 200 هزار نفر برای پیاده‎روی اربعین از مرز خسروی انجام شده است اضافه کرد: در روز به‌طور میانگین انتقال 100 هزار زائر اباعبدالله الحسین(ع) از قصر شیرین تا مرز خسروی توسط ناوگان اتوبوسرانی کرمانشاه انجام می‌شود.

وی با یادآوری اینکه نرخ تردد در مسیرها در ایام اربعین حسینی توسط ستاد اربعین کشور تعیین می‌‌شود، خاطرنشان کرد:  اجرای طرح اعزام سرویس‌های ویژه سازمان اتوبوسرانی در ایام اربعین در راستای سرویس‌دهی هرچه بیشتر به زائران ابا‌عبدالله الحسین‌‌‌‌‌(ع) و انتقال سریع آنها از مرزها به‌سمت شهرها‌‌‌‌‌‌‌‌ است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرمانشاه با بیان اینکه قیمت اتوبوس‌ها افزایش پیدا کرده است ادامه داد: در حال حاضر عمر مفید اتوبوس‎ها 10 سال و اگر بازسازی شوند 15 سال است و هم‎اکنون سرانه عمر ناوگان عمومی کرمانشاه 9 سال است.

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: