عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۷۷۷۹
تاریخ انتشار : ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
محمدعلی مجاهدی پدر شعر آیینی کشور در هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) به دریافت عنوان «خادم نمونه فرهنگ رضوی» از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افتخار یافت.

عقیق: محمدعلی مجاهدی پدر شعر آئینی کشور در هفدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا (ع) مفتخر به دریافت عنوان «خادم نمونه فرهنگ رضوی» از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به امضای وزیر ارشاد شد.

لوح تقدیر و نشان‌ مخصوص توسط وزیر ارشاد تقدیم‌ دبیر شعر آیینی کشور شد. در ادامه تصویر این لوح منتشر می‌شود.

محمدعلی مجاهدی ملقب به «شمس‌الدین» و متخلص به «پروانه» در ۲ فروردین ۱۳۲۲ در قم متولد شد.

وی در خانواده‌ای روحانی پرورش یافت. او پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی و متوسطه،حدود سه سال به آموختن ادبیات عرب پرداخت و پس از توفیق در آزمون دوره یک ساله تربیت معلم در تهران، از مهر ۱۳۴۲ به استخدام آموزش و پرورش درآمد و به تدریس پرداخت.وی پس از اخذ مدرک کارشناسی حقوق قضایی به تحقیق و پژوهش در حوزه شعر آیینی پرداخت.

مدیریت انجمن ادبی قم، مدیریت انجمن محیط، دبیر شعر آیینی کشور، عضو شورای شعر وزارت ارشاد و مسئول کانون شاعران و مداحان استان قم از مسئولیت‌هایی است که او بر عهده داشته است.وی از بزرگان شعر آیینی معاصر شناخته می‌شود.از آثار او می‌توان به «تذکره سخنوران قم»، «در محضر لاهوتیان»، «یک آسمان پرواز»، «آینه‌های سفالی»، «آسمانی‌ها»... اشاره کرد.

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: