عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۷۶۵۸
تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲
حجت الاسلام شرفخانی خبر داد:
رئیس مرکز امور خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: با توجه به تاکیداتی که در آیات و روایات در خصوص اطعام در روز عید غدیر شده است، نیازمندان تحت پوشش اوقاف اطعام می شوند.

عقیق:حجت الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی، رئیس مرکز امور خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه در آیات و روایات بسیاری در خصوص ثواب اطعام در روز عید غدیر اشاره شده است گفت: در راستای اجرای نیات واقفین قرار است به نیازمندان در مناطقی که تحت پوشش سازمان اوقاف قرار دارند کمک و اطعام داده شود به بیان دیگر ناهار روز عید این نیازمندان توسط اوقاف داده می شود و ثواب آن هم که در آیات و روایات توصیه شده به واقفین می رسد.

وی در خصوص دیگر فعالیت های مرکز امور خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه همزمان با فرارسیدن عید غدیر گفت: مبلغ ۲ میلیارد تومان به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در عید غدیر خم اختصاص یافته است در اجرای این طرح خیرین نیکوکار، سازمان اوقاف و دیگر حمایت‌های مردمی همکاری داشته اند.

شرفخانی ادامه داد: براساس هماهنگی هایی که با سازمان امور زندان ها انجام شده قرار است ۸۰ زندانی که در بین سال های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۶ بخاطر جرائم غیرعمد و مشکلات و بدهی های بین ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان زندانی شده اند آزاد شوند. چگونگی انتخاب این زندانیان و اولویت بندی آنها توسط امور زندان ها صورت گرفته است مثلا مولفه اینکه زندانی، از قبل سابقه کیفری نداشته باشد یکی از موارد تعیین کننده است.

رئیس مرکز امور خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: طرح آزادی زندانیان ویژه عید غدیر در قالب دو مرحله به انجام خواهد رسید و این طرح شامل زندانیان بدهکار پرداخت مهریه نخواهد بود و صرفاً برای افرادی بی‌بضاعتی است که دوران محکومیت مالی خود را سپری می‌کنند.

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین