عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۷۰۶۰
تاریخ انتشار : ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۵
رئیس دفتر مقام معظم رهبری:
حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی با بیان اینکه کمک به مستضعفان و درماندگان اصل اساسی در اسلام است،گفت: عده‌ای با ماشین چند میلیاردی در خیابان‌ها رژه می‌روند .

عقیق:حجت الاسلام و المسلمین محمد محمدی گلپایگانی، پیش از ظهر امروز، در آیین تکریم و معارفه رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، با اشاره به آثار درخشان خدمات ارائه شده توسط کمیته امداد به محرومان اظهار داشت: کمیته امداد از آثار جاویدان رهبر فقید انقلاب حضرت امام خمینی (ره) است و چه ابتکار جالبی کردند و با ایجاد چنین تشکیلاتی در طول چند سال منشا خدمات بسیار بزرگی به نفع محرومان انجام شد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: کمیته امداد منشأ خدمت بزرگی به محرومان بوده است به طوری که کمیته امداد در سیل اخیر و زلزله های اخیر حضور فعالی داشته و در زلزله بم، این نهاد مورد تقدیر مقام معظم رهبری قرار گرفت.

وی با اشاره به اقدامات مختلف کمیته امداد افزود: چقدر دانش آموزان بی‌بضاعتی که از خدمات این نهاد بهره‌مند شده و عروس خانم‌هایی که با کمک امداد به خانه بخت رفتند و به چه میزان دانشجویانی که با کمک کمیته امداد به مدارج عالی تحصیلی رسیدند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی خاطرنشان کرد: کمک به مستضعفان و درماندگان اصل اساسی در اسلام است و در قرآن تقریبا هر جا اسم نماز برده شده اسم ذکات آمده است.

وی افزود: کار کمیته امداد این است که به مستضعفان، درماندگان و بیچارگان و حتی کسانی که پول دارو ندارند، کمک کند که تعداد این افراد نیز کم نیست. هرجا دیدید ثروتی انباشته شده، حقوقی پایمال شده است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری، ضمن تبریک به مرتضی بختیاری ریاست جدید کمیته امداد گفت: ایشان را از گذشته می‌شناسم و دارای سوابق درخشان است و وی انسانی متدین است.

وی گفت: امیدواریم انتخاب و انتصاب بختیاری که سوابق درخشانی دارد، مبارک باشد و فعالیت های وی از گذشته بهتر باشد گرچه سابقه درخشانی در گذشته نیز دارند. همچنین آقای فتاح نیز حقاً و انصافاً زحمات زیادی کشیدند و همیشه برای خدمت آماده بودند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی تصریح کرد: در رابطه با انفاق و کمک به دیگران که به عنوان اصل اساسی در اسلام است در روایات نیز اشارات بسیاری شده است و در واقع نام انفاق در کنار نام زکات برده شده است و بیش از 33 بار اسم زکات غیر از مشتقات آن در قرآن آمده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر برخی از مستاجرین با چند بچه زندگی سختی را زیر پله‌ها می‌گذرانند، گفت: برخی از افراد نیز با ماشین‌های چند میلیاردی در خیابان‌ها رژه می‌روند و می‌گویند ما اینجوری هستیم.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: امروز کشورهای قارونی وجود دارند و نه تنها یک نفر یا چند هزار نفر بلکه کشور قارونی وجود دارد مانند آمریکا، فرانسه،‌آلمان و اینها با چپاول ثروت مردم جهان سوم غارت اموال می‌کنند و هر چه دارند کاخ و شهرها را ساخته‌اند و فخر می‌فروشند و حقوق توحش از برخی کشورها می‌گیرند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی‌گلپایگانی، با تاکید بر اینکه امروز در شرایط کشور ثروتمندان در قبال نیازمندان وظایفی دارند، گفت:‌امروز زیر سایه شخصیتی زندگی می‌کنیم چه در زندگی شخصی و چه اجتماعی همواره به یاد فقرا، بیچارگان بوده و همسان با آنها زندگی می‌کند و ایشان زندگی متوسط و زیر متوسط دارند.

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین