اخبار ویژه آرشیو اخبار
توضیحات حجت الاسلام پناهیان درباره حاشیه های یک کلیپ تقطیع شده:

هرگز نگفتم اصل بیماری کرونا سوء تفاهم است / ماجرای کرونا و مدیریت آن سوال برانگیز است

چند روزی است انتشار کلیپی از سخنان حجت الاسلام پناهیان درباره کرونا در برنامه تکیه ، واکنش هایی را در شبکه های اجتماعی در پی داشته است. این سخنران و کارشناس دینی ، شب گذشته درباره این بخش تقطیع شده از سخنانش توضیح داد.
مجموعه گفت و گو هایی با شعرا و نوحه سرایان کشور/ قسمت دوم:

حاج حیدر توکلی : نوحه سرایی کار هر کسی نیست

سید جواد پرئی در قسمت دوم برنامه "دخیل" با حاج حیدر توکلی (مداح و شاعر اهل بیت) به گفتگو پرداخته است. این برنامه در سازمان هیئت ها و تشکل های دینی کشور و موسسه فرهنگی عقیق تهیه شده است.
با صدای محمد حسین پویانفر ، محمد فصولی و محمدرضا نوشه ور

دلشوره شیرین / ویژه اربعین ۱۴۴۳

کلیپ تصویری دلشوره شیرین با صدای محمد حسین پویانفر ، محمد فصولی و محمدرضا نوشه ور با شعری از سعید پاشازاده ، سید حجت بحرالعلوم و میثم کربلایی به مناسبت ایام اربعین منتشر می شود. این قطعه تصویری توسط موسسه عقیق تولید شده و تنظیم آن توسط مهدی شکارچی انجام شده است.

حاج حجت کسری از پیرغلامان شمیران تهران درگذشت/ روضه خوانی که فقط یاعلی می گفت

این پیرغلام اباعبدالله (ع) که قریب نیم قرن با صوت دلنشینش، شیفتگان اهل‌بیت(ع) را به فیض می رساند از حدود پانزده سال پیش به دلیل عارضه مغزی در بستر بیماری به سر می‌برد و جواب او به احوالپرسی و ابراز احساساتش، تنها دو کلمه بود ؛ «یا علی»، «الهی شکر».
پیشنهاد حجت الاسلام پناهیان در ششمین شب هیئت هنر:

مردم بهترین نوحه های سال را انتخاب کنند+ فیلم

من بارها عرض کرده ام، روی همین نوحه هایی که با تلاش مداحان و شعرای ما آماده می شود و زحمتی که روی آهنگ و شعر و مضامین آن کشیده می شود کار کنیم. میلیونها نفر به این نوحه ها گوش می دهند، با آن اشک می ریزند و حال معنوی پیدا می کنند. بعد از محرم و صفر از مردم بخواهیم بهترین نوحه سال را انتخاب کنند و از سازندگان آن تجلیل کنیم.
عزاداری خالصانه، رعایت مومنانه:

شکوه محرم؛ روایتی دیدنی از برگزاری هیئت‌ها در محرم ۱۴۰۰ با رعایت شیوه نامه های بهداشتی

هیئت های عزاداری به گواه کارشناسان و دستگاه های نظارتی بیشترین رعایت را در دستورالعمل های بهداشتی داشته اند. مداحان اهل بیت نیز پیش از ماه محرم و نیز هنگام برگزاری مراسم عزاداری بر رعایت کامل پروتکل های بهداشتی تاکید ویژه داشته اند. در این ویدئو بخشی از این سخنان مداحان و فعالیت های هیئت ها در جهت رعایت موارد بهداشتی را می بینید:
دومین گزارش ناظران بهداشتی محرم ۱۴۰۰:

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هیئت ۲ برابر سایر اماکن است

تا پایان روز هفتم محرم، بیش از ۳۲۵۴ ناظر در سطح کشور، از حدود ۲۱ هزار هیات بازدید کردند که حدود ۷۰ درصد آنها وضعیت مطلوبی داشته‌اند. در نظارت‌های میدانی ۶۲۴۱ هیات نیز تذکر شفاهی گرفتند و مقدمات مناسب‌سازی مجالسشان طبق پروتکل‌های ابلاغی فراهم شد.