حضور500زائرپيادۀعراقي درحرم حضرت معصومه

عقیق: پياده به زيارت ائمه اطهار (ع) رفتن يكي از سنت‌هاي ديرين بين شيعيان است و قدر مسلم پياده روي ۲۰ ميليون نفري شيعيان در روز اربعين از نجف اشرف به سمت كربلاي معلي نمود بزرگ اين سنت زيباست.
سنتي كه نه تنها توسط مردم عراق بلكه در سال‌هاي اخير با استقبال بسيار زياد ايرانيان نيز مواجه شده است. پس از پشت سر گذاشتن مراسم اربعين و حضور بسيار گسترده زائران ايراني در مراسم پياده روي اين روز و دريافت گزارش‌هاي بسيار ارزشمند از استقبال و ميهمان نوازي مردم عراق اين دفعه خبر پياده روي
۵۰۰ نفر از شيعيان عراق به سمت مشهد مقدس منتشر شد.
حدود
۵۰۰ نفر از زوار عراقي از شهرهاي نجف اشرف و كربلاي معلي با پاي پياده عازم بارگاه منور ثامن‌الحجج (ع) شده و بعد از عبور از مرز مهران و شهرهاي مختلف كشور هم اينك در شهر قم مستقر هستند.
بر اساس گزارش‌هاي اعلام شده اين تعداد زوار عراقي در قالب گروه‌هاي
۱۳۰، ۸۰، ۱۱۰ و دو گروه ۲۵ نفره كه از پيرمردان حدود سني ۶۵ تا ۸۰ سال تشكيل شده اند، طبق برنامه از پيش تعيين شده پس از ۴۶ روز پياده‌روي (طي حدود هزار و ۷۰۰ كيلومتر)، در روز سوم ربيع‌الثاني همزمان با سالروز شهادت حضرت صديقه كبري (س) به پابوس مزار منور حضرت علي‌بن موسي الرضا (ع) نائل مي‌شوند.
در همين خصوص سيد مرتضي عودي هماهنگ كننده ايراني اين گروه عراقي كه به همراه عده اي از عاشقان اهل بيت (ع) به استقبال اين گروه رفته و طي سه روز اقامت آنها در شهر قم در حد توان به آنها خدمات مورد نيازشان را ارائه مي‌دهد گفت: زوار اكنون در قم هستند و پس از زيارت حضرت معصومه (س) روز جمعه به زيارت حضرت عبدالعظيم خواهند رفت.
وي با اشاره به اينكه اين گروه پنج سال است كه به همين نحو به زيارت امام رضا (ع) مي‌آيند، عنوان كرد: اما ما سه سال است كه به لطف خانم فاطمه معصومه (س) به استقبال آنها رفته و از آنها پذيرايي مي‌كنيم.

عودي افزود: اين گروه كه از اهالي شهرهاي كربلا و نجف هستند شش روز تا مرز مهران پياده روي كرده و از مسير كرمانشاه، ايلام، ملاير و اراك به شهر قم رسيده اند.


منبع:ایکنا

211008