حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه:
هیئت‌های مذهبی قابلیت پیوستن به دولت انقلابی را دارند

عقیق:حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه طی سخنانی در سیزدهمین همایش مدیران هیئت‌های محوری و برگزیده کشور که به همت جامعه ایمانی مشعر در قم درحال برگزاری است، اظهار کرد: ما در اسلام حرکت‌های جهادی و مردمی را در قالب‌هایی همانند هیئت داریم همانطور که قرآن می‌فرماید که ای اهل ایمان با مال و جان خود جهاد کنید.

وی از فعالیت گروه‌های جهادی در کشور یاد کرد و افزود: تا به امروز گروه‌های جهادی با کمک‌های مردمی و گاهی هم با هزینه‌های شخصی خدمات عمومی را انجام می‌دادند، اما این مدل چند درصد می‌تواند از کشور محرومیت‌زدایی کند؟ این گروه‌ها با کم‌ترین امکانات ۱۰ یا ۱۵ درصد خدمات عمومی دارند اما اگر دولت اسلامی به ویژه قوه مجریه انقلابی به میدان ورود و حکمرانی خود را با کمک گروه‌های جهادی دنبال کند نتیجه تغییر می‌کند.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد تصریح کرد: گروه‌های جهادی در سیاست‌گذاری و قانون‌گذاری هم باید مشارکت داشته باشند چراکه این‌ها در میدان هستند و می‌توانند درد جامعه را بشناسند در این صورت است که دولت در خدمت گروه‌ جهادی برای تعالی جامعه خواهد بود.

وی با بیان اینکه توده مردم به صورت خودجوش عضو هیئت‌های مذهبی هستند، گفت: برنامه‌های هیئت، بسیار دقیق تدوین و اجرا می‌شود به همین علت است که ما در اجرای مراسم عزاداری بهترین رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را شاهد بودیم.

خسروپناه از کارکرد هیئت‌های مذهبی در عرصه‌های مختلف به ویژه خدمات اجتماعی یاد کرد و گفت: هیئت‌های مذهبی قابلیت پیوستن به دولت انقلابی را دارند اما باید دید که دولت انقلابی هم می‌تواند بستر پیوستن و بهره‌مندی از ظرفیت هیئت انقلابی را فراهم سازد.