روضه‌خوانی ابوذر بیوکافی در منزل شهید حججی + فیلم

عقیق:7 شهریور1396 بخشی از پیکر بی‌سر و قطعه‌قطعه شده شهید مدافع حرم "محسن حججی" در جریان توافق و مبادله میان نیروهای مقاومت و گروهک تروریستی داعش تحویل معراج‌الشهدای شهر تدمر سوریه شد.

پاسدار شهید محسن حججی در 21 تیر سال 1370 در خانواده‌ای متدیّن در شهرستان نجف‌آباد اصفهان به دنیا آمد. از کودکی شیفته آموزه‌های دینی بود و با مجالس مذهبی و عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) مأنوس بود. او اقدامات جهادی را در اردو‌های سازندگی برای خدمت به مردم مناطق محروم دنبال می‌کرد. همین ایام بود که با شخصیت شهید حاج احمد کاظمی انس پیدا کرد و شیفته او شد. در سال 1391 ازدواج کرد و مدتی بعد به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و پس از آن در مقام پاسداری به نیروهای لشکر زرهی 8 نجف اشرف پیوست و با شرکت در دوره‌های آموزشی مهارت‌های زرهی را فرا گرفت. شهید محسن حججی با آغاز بحران سوریه در سال 2011، نخستین‌بار چند روز قبل از ماه محرم سال 1394 برای دفاع از حرم حضرت زینب(س)، داوطلبانه به سوریه اعزام شد و به مدت 45 روز در این کشور حضور داشت.

وی بار دیگر در 27تیر1396 راهی سوریه شد. تکفیری‌های داعش در بامداد روز 16 مرداد 1396 مطابق با 7 اوت 2017، با هدفگیری هوشمند ماشین آلات نظامی و آتش توپخانه‌ای، موجب فلج شدن قدرت نظامی نیرو‌های کتائب السیدالشهداء شدند و در این میان محسن حججی نیز که از چند روز قبل برای آموزش و کار با تانک در کنار نیروهای فاطمیون حضور داشت، هنگام نبرد با نیروهای پیاده داعش از ناحیه پهلو هدف اصابت تیر قرار گرفت و به اسارت درآمد. دو روز بعد، یعنی در 18 مرداد 1396، نیرو‌های تروریستی تکفیری داعش با جدا کردن سر از بدن او را به شهادت رساندند.

شامگاه روز 3 مهر1396 پیکر شهید حججی پس از 40 روز، به تهران بازگشت و پس از استقبال و تشییع باشکوه و بی‌نظیر در شهرهای مشهد، تهران، اصفهان و زادگاهش نجف‌آباد، در محل یادمان شهدای این شهر به خاک سپرده شد.

ابوذر بیوکافی مداح هیئت رزمندگان رشت اخیراً در منزل شهید محسن حججی حضور یافته و ضمن ادای احترام به مقام پدر و مادر این شهید والامقام، برایشان روضه خوانده است که فیلم آن را در ادامه مشاهده می‌کنید:

{$sepehr_media_274538_400_300}