امامزاده صالح(ع) جامه سیاه پوشید

عقیق:با تداوم شیوع کرونا در آستانه ماه محرم، برپایی مراسم عزاداری امام حسین (ع) امسال متفاوت از سال‌های گذشته برنامه‌ریزی شده است؛ به طوری که دستورالعمل‌هایی برای برپایی هیأت‌ها و مراسم عزاداری در نظر گرفته شده که تمام هیأت‌ها موظف به اجرای آن هستند. یکی از نکات قابل توجه برای برپایی مراسم هیأت‌ها، حضور عزاداران در فضای باز است. به همین دلیل امامزاده‌ها که چنین موقعیتی دارند، این روزها برای برپایی مراسم عزاداری با حضور مردم آماده می‌شوند.

برخی از مداحان و وعاظ نیز مراسم‌های عزاداری خود را در فضای باز امامزاده‌ها برگزار می‌کنند تا ضمن حفظ رعایت فاصله دو متری، از شیوع کرونا جلوگیری کنند.

بر همین اساس، امامزاده صالح (ع) تهران نیز در حال آماده‌سازی فضا برای حضور عزادران حسینی است؛ به طوری که محوطه این امامزاده سیاهپوش و آماده پذیرایی از عاشقان سیدالشهدا (ع) شده است.

امسال مراسم سوگواره حسینی در امامزاده صالح (ع) تجریش در دهه اول محرم با سخنرانی حجت‌الاسلام حسینی قمی و مداحی محمدحسین پویانفر برگزار می‌شود. همچنین سیدحسین عرب در شب‌های ماه محرم به روضه‌خوانی خواهد پرداخت.

علاوه بر این در صورت موافقت ستاد مبارزه با کرونا، سایر فعالیت‌های فرهنگی همچون تعزیه و نمایشگاه عاشورایی با رعایت نکات بهداشتی در امامزاده صالح (ع) برگزار خواهد شد.

این مراسم از پنج‌شنبه ۳۰ مرداد به مدت ۱۱ شب از ساعت ۲۱:۳۰ در آستان امامزاده صالح (ع) تجریش با حضور جمعیت و رعایت نکات بهداشتی برگزار می‌شود.