۱۰ شب «جلوه سوگ» در میدان امام حسین(ع)

عقیق:برنامه «جلوه سوگ» هر ساله همزمان با ایام عزاداری سیدالشهدا (ع) در میدان امام حسین (ع) برگزار و علاوه بر تعزینه، مقتل‌خوانی و نمایشگاه عکس و شعر، مسابقاتی نیز برای کودکان و بزرگسالان با موضوع عاشورا و امام حسین (ع) پیش‌بینی می‌شد. 

امسال با شیوع کرونا و لزوم حفظ سلامت مردم، برنامه «جلوه سوگ» با شیوه متفاوتی تدارک دیده شده است. به طوری که قرار است با توجه به اهمیت شور عاشورایی و حفظ شعائر حسینی در دهه اول محرم، این برنامه برگزار و میدان امام حسین (ع) میزبان عزاداران باشد. 

بر همین اساس، «جلوه سوگ» امسال هم با حضور مردم و البته رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک برگزار می‌شود و در شب‌های دهه اول ماه محرم، سعید و محمدحسین حدادیان از مداحان کشورمان به مدیحه‌سرایی پرداخته و ناصر رفیعی در هشت شب اول و حجت‌الاسلام سیدحسین مؤمنی در دو شب آخر (تاسوعا و عاشورای حسینی) به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت. همچنین تغزیه و نمایشگاه نیز در نظر گرفته شده است که در صورت موافقت ستاد مبارزه با کرونا برپا خواهد شد.

ویژه‌برنامه «جلوه سوگ» امسال توسط فرهنگسرای عترت و با همکاری هیأت رزمندگان اسلام از پنج‌شنبه ۳۰ مرداد همزمان با شب اول محرم به مدت ۱۰ شب در میدان آیینی امام حسین (ع) با رعایت نکات بهداشتی برگزار می‌شود.