حجت الاسلام قمی:
عاشورا با مسئله خانواده پیوند خورده است

عقیق:آئین اختتامیه سومین دوره کتاب سال عاشورا، با سخنرانی حجت الاسلام حاج علی اکبری، حجت الاسلام محمد قمی و محمدرضا سنگری و با معرفی آثار برگزیده، روز گذشته در سالن فردوسی پارک ورشو برگزار شد.

حجت الاسلام قمی در این نشست گفت: گرچه تلاش و مساعی مستشرقین محترم و ارجمند است اما ما مستشرق نیستیم و از منظر بیرونی مداقه پژوهشی نمی کنیم. اثر برتر عاشورایی اثری است که حقیقت و جنس عاشورایی دارد. دستگاههای فرهنگی مثل سازمان تبلیغات محتاج هستند چنین برنامه هایی را حمایت کنند. سازمان تبلیغات نباید خود تصدی گری کند اما باید این نوع حمایت ها را دراولویت قرار دهد.

وی ادامه داد: همینکه در برخی حیطه ها اثری یافت نشده یا هیچ اثری شایسته تقدیر نشده است نشان از کم کاری دارد.  مثلا کتاب «مقتل عاشورا» که آقای پیشوایی آن را نگاشته اند باید به زبان های دیگر ترجمه شود.

وی در پایان گفت: اساسا عاشورا با خانواده پیوند خورده است. سیدالشهدا با خانواده حرکت کرد و بار بزرگی از این حرکت را خانواده سیدالشهدا به دوش کشیده است.

قمی در پایان اظهار داشت: دشمنان بشریت تصمیم گرفته اند که ریشه خانواده را بزنند. جدی ترین مدافع خانواده، خود عاشورا است چرا که یک خانواده مامور به هدایت شده است و این مسئله با خانواده پیوند خورده است.

 

منبع:مهر