وزیر بهداشت در آیین بدرقه کاروان بهداشت و درمان اربعین حسینی:
بزرگترین نماد اسلامی قرن بیست و یکم اربعین حسینی است
عقیق:دکتر سیدحسن هاشمی در آیین بدرقه کاروان بهداشت و درمان اربعین حسینی که در جوار مرقد مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد، گفت : امیدوارم همکاران ما در وزارت بهداشت در کنار سایر نهادها و ارگان ها از جمله وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی، پلیس، هلال احمر و سایر نهادها، بتوانند امنیت و رفاه زائران اربعین حسینی را تامین کنند. البته زائران هم فقط محدود به ایران نیستند بلکه از کشورهای اطراف به ایران وارد می شوند تا خود را به کربلا برسانند.

وزیر بهداشت افزود: امیدواریم در طول ۲۵ روز استقرار و ارائه خدمات در مناطق مرزی غرب و جنوب کشور به گونه ای شایسته و با تکریم و احترام، به مردم خدمت کنید. این ۲۵ روز، قطعه بسیار زیبایی از زندگی همکاران ما در وزارت بهداشت است و لازم نمی دانم که در مورد مسئولیت کارشناسان بهداشتی برای کنترل آب آشامیدنی، مواد غذایی و اماکن و همچنین وظایف اورژانس تاکید کنم چون این وظایف و اقدامات در طول سال انجام می شود و ممکن است در بخشی از سال، این مسئولیت ها سنگین تر و پررنگ تر شود.

وزیر بهداشت خطاب به پرسنل اورژانس و بهداشت محیط حاضر در مراسم گفت: شما مقرب و برگزیده هستید و حضور شما در مناطق مرزی برای خدمت به زائران امام حسین (ع) تفاوتی با حضور در کربلا ندارد و از شما می خواهم که برای جمهوری اسلامی دعا کنید.

دکتر هاشمی اضافه کرد: امیدواریم خدا به مسئولان، بصیرت، اخلاص، توان و تدبیر بیشتری بدهد. کشور بیش از هر چیز به صداقت و اخلاص افرادی که در اداره کشور اعم از رسانه، حوزه قضایی، مقننه، خطبا و مسئولان اجرایی فعالیت دارند، نیاز دارد و این مهم می تواند از جنس اخلاق حسینی بوده و الهام بخش باشد.

دکتر هاشمی با اشاره به افزایش مسئولیت های دانشگاه های علوم پزشکی کشور به ویژه در مناطق مرزی در ایام اربعین حسینی، گفت: در طول این مدت، مراقبت های بیشتری در حوزه بیماری های واگیر انجام خواهد شد. البته مردم هم باید بیشتر به فکر سلامتی خودشان باشند و در رانندگی، تغذیه و استراحت کافی را رعایت کنند چون اباعبدالله الحسین راضی نیست که کسی برای رسیدن به کربلا، به خودش ضرری برساند، لذا فردی که استطاعت جسمی و توان مراقبت از سلامتی خود را ندارد این سفر را آغاز نکند.

دکتر هاشمی از اربعین حسینی به عنوان بزرگترین نماد اسلامی قرن ۲۱ یاد کرد و افزود: امیدوارم امسال نیز شاهد برگزاری اربعین باشکوهی همچون سال های گذشته باشیم و همه دنیا ناباورانه شکوه این مراسم را مشاهده کنند.

وزیر بهداشت در پایان یادآور شد: مراسم بدرقه کاروان بهداشت و درمان اربعین حسینی در جوار مرقد مطهر امام راحل و رهروان آن بزرگوار در کنار قبور مطهر صف شکنان و معبرشکنانی برگزار می شود که برای رسیدن به اباعبدالله الحسین، جان خود را فدا کردند و امیدواریم که ادامه دهندگان صادق و خالصی برای راه آنها باشیم.


منبع:برنا