عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۹۵۴۷۰
تاریخ انتشار : ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
استاد قرائتی:
حجت‌الاسلام قرائتی با اشاره به موضوع ولایت فقیه در آموزه‌های دینی گفت: ولایت فقیه در واقع حکومت فقیه است و ما افتخار می‌کنیم این حاکم از مجتهدان و فقهای درجه یک اسلام است.
عقیق:حجت‌الاسلام قرائتی ضمن بازدید از حوزه منطقه 6 بیست و ششمین آزمون سراسری مسابقات دانش‌آموزی درس‌هایی از قرآن که به‌طور همزمان در مناطق 19گانه شهر تهران برگزار شد، در جمع دانش‌آموزان شرکت‌کننده در مدرسه شهید مطهری با بیان اینکه سه نوع علم در قرآن وجود دارد، افزود: علم مفید، علم مضرّ و علمی که نه مفید و نه مضرّ است. هر اطلاعات و علمی مفید نیست. باید علمی بیاموزیم که در رشد اخلاقی و تهذیب مؤثر باشد.

وی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان همواره باید شماره تلفن یک اسلام‌شناس را داشته باشند تا در مواقع ضروری به آن‌ها مراجعه کنند، گفت: امروزه در فضای مجازی و حقیقی شبهات متعددی مطرح می‌شود. با یک تماس ساده می‌توان این شبهه را از یک اسلام‌شناس پرسید.

حجت‌الاسلام قرائتی با تأکید بر استفاده مناسب از فرصت‌های زندگی گفت: مراقب باشید از فرصت‌های زندگی نهایت استفاده را داشته باشید. تماشای برخی برنامه‌های تلویزیونی مثل فوتبال چه‌سودی برای شما دارد؟ به‌جای دیدن این نوع برنامه‌ها باید خودتان ورزش کنید.

معلم درس‌هایی از قرآن با تذکر اینکه "به کتب درسی قانع نباشید"، بر مطالعه روزانه کتب متفرقه تأکید کرد و افزود: من در این سنّ بالا روزانه مطالعاتی دارم طوری که در پنجشنبه هفته گذشته 5 ساعت و در روز جمعه 7 ساعت مطالعه داشتم. بنده دعوت به عدم مطالعه کتب درسی نمی‌کنم، اما نباید قانع شد.

حجت‌الاسلام قرائتی با اشاره به موضوع ولایت فقیه در آموزه‌های دینی گفت: ولایت فقیه در واقع حکومت فقیه است و ما افتخار می‌کنیم این حاکم از مجتهدان و فقهای درجه یک اسلام است. این مقوله را در غرب به‌عناوین دیگر داریم، اما حاکمان آن‌ها عمدتاً ظالم و خونخوارند.

به گزارش تسنیم، بیست و ششمین آزمون سراسری مسابقات دانش‌آموزی درس‌هایی از قرآن توسط مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی متولی هماهنگی و برنامه‌ریزی برنامه‌های درس‌هایی از قرآن و با حضور بیش از 100 هزار نفر از برگزیدگان کشوری در فروردین‌‌ماه سال جاری در 700 حوزه در سراسر کشور به‌طور همزمان برگزار شد.

این آزمون دیروز به‌طور همزمان در مناطق 19گانه شهر تهران برگزار شد.


منبع:تسنیم
پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها