عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۹۴۹۲۶
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۱
آیت الله مکارم شیرازی:
حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: جریان زلزله کرمانشاه نباید فراموش شود، گاهی در ابتدای حوادث رسانه ها به مسأله می پردازند، اما بعد از مدتی گرد و غبار فراموشی بر موضوع می نشیند، مانند حادثه پلاسکو که بعد از مدتی به فراموشی سپرده شد، نباید مسائل حادی مانند زلزله مشمول مرور زمان شود بلکه باید تا پایان مورد نظر باشد.
عقیق:حضرت آیت الله مکارم شیرازی شامگاه یکشنبه در دیدار استاندار کرمانشاه که در دفتر معظم له در قم برگزار شد اظهارداشتند: مسؤولان دولتی باید به فکر مناطق آسیب پذیری مانند کرمانشاه باشند، بناهای فرسوده بلای بالقوه هستند که باید در تمام ایران فکری برای آن کرد.

معظم له افزود: جریان زلزله کرمانشاه نباید فراموش شود، گاهی در ابتدای حوادث رسانه ها به مسأله می پردازند، اما بعد از مدتی گرد و غبار فراموشی بر موضوع می نشیند، مانند حادثه پلاسکو که بعد از مدتی به فراموشی سپرده شد، نباید مسائل حادی مانند زلزله مشمول مرور زمان شود بلکه باید تا پایان مورد نظر باشد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی ادامه دادند: در زمان وقوع حوادثی مانند زلزله هرکس وظایفی دارد که باید آن را انجام دهند، طلاب و مبلغان نیز در این حوادث وظایفی دارند که باید حضور پیدا کرده و به سهم خود فعالیت کنند؛ طلاب وظیفه سنگینی بر عهده دارند و باید به گونه ای کار کنند که رضایت الهی را در پی داشته باشد.

ایشان بر توجه مسئولان به مناطق آسیب زده تاکید کردند و گفتند: در پی وقوع چنین حوادثی با اطلاع رسانی مناسب می توان جلب کمک های عمومی کرد یعنی اگر مردم بدانند که کمک ها چگونه مصرف می شود و چه آثاری داشته رغبت بیشتری برای کمک کردن پیدا خواهند کرد.

معظم له خواستار توجه مسئولان به مناطق آسیب پذیر شدند و اظهار داشتند: بناهای فرسوده بلای بالقوه هستند که باید در تمام ایران فکری برای آن کرد، زلزله کرمانشاه تجربه ای شد تا اگر موارد مشابهی پیش آید برای جلوگیری از خسارت ها و تلفات چه کار باید کرد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه مسئولان باید این تجربه را حفظ کنند که اگر خدایی نکرده، مشکلی پیش آمد بتوانند بهتر و زودتر رسیدگی کنند، ادامه دادند: مساجد، حسینیه ها، مدارس و کتابخانه ها نیز باید مورد توجه باشند، در کنار تهیه مسکن که باید با جدیت پیگیری شود باید به مراکز فرهنگی نیز توجه داشت.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی افزودند: وجود مراکز مذهبی و اجرای برنامه های دینی در شرایطی مانند زلزله بهترین وسیله آرامش و تسکین مردم است، مراکز و برنامه های مذهبی و فرهنگی نقش مؤثری در آرامش مردم دارد و مسئولان باید توجه داشته باشند.

معظم له بیان داشتند: اگر به مسائل دینی و مذهبی توجه نشود شاهد به وجود آمدن مشکلاتی خواهیم بود، لذا افزون بر احیای مراکز فرهنگی باید برنامه های دینی و فرهنگی نیز احیا و از ظرفیت های حوزه علمیه کرمانشاه استفاده شود و ما حاضر هستیم به این مسأله کمک کنیم که طلاب و مبلغان برای زلزله زدگان برنامه هایی داشته باشند تا به آن ها آرامش دهند و مانع از فراموشی برنامه های دینی شوند.


منبع:حوزه
پربازدیدترین اخبار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: