عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۹۳۶۸۴
تاریخ انتشار : ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴
آیت الله سید احمد خاتمی در اصفهان:
در این نظام اسلامی یکسری خطوط قرمز وجود دارد که ما روحانیون برای این خطوط قرمز سر می دهیم؛ ما هرگز اجازه نمی دهیم که معصومین(ع) در عرصه مسائل سیاسی به مسلخ کشیده شوند.
عقیق:آیت الله سید احمد خاتمی در همایش «روحانیت و حوزه انقلابی» اظهار کرد: روحانیون سفیران معنویت و هدایت افکار بوده و عَلم هدایت در جامعه هستند و مردم زمانی که شما را می بینند به یاد دین و خدا می افتند.

وی بیان کرد: حوزه علمیه اصفهان از قرون اوّل تاکنون خدمات فراوانی در نشر اسلام و در قرون اخیر در نشر مکتب تشیع داشته اند؛ این حوزه، مفاخر فراوانی داشته است.

آیت الله خاتمی عنوان کرد: امید و انتظار این است که حوزه علمیه اصفهان همان حوزه علمیه بروجردی پرور شود؛ مرحوم آیت الله بروجردی فرمود که بار خود را در حوزه علمیه اصفهان بستم و چندان در نجف چیزی عایدم نشد و اکنون نیز یکی از استوانه با قدرت حوزه علمیه، آیت الله العظمی مظاهری در این استان حضور دارند.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه با بیان اینکه پنج نماینده ای که استان اصفهان به مجلس خبرگان فرستاده اند، مایه امید خبرگان هستند، ابراز داشت: اصفهان در دامن خود بزرگانی همچون مرحوم حجت الاسلام شیخ مهدی مظاهری  را داشت که خاطرم هست روزی بیان کردند ما 10 هزار یتیم را از تولد تا اشتغال حمایت می کنیم.

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: مرحوم حجت الاسلام مظاهری معروف به زمزمه های شبانه دعای ابوحمزه و کمیل بوده که البته این امر تنها چتری برای خدمات اجتماعی و فرهنگی وی بود.

وی در ادامه با اشاره به عنوان همایش روحانیت و حوزه انقلابی، خاطرنشان ساخت: رهبر معظم انقلاب در دو سال اخیر تاکیدات فراوانی پیرامون حوزه انقلابی داشته اند که 25 نکته از فرمایشات رهبری احصا شده است.

* حوزه بدون نماز شب و خدایی بودن، حوزه انقلابی نیست

امام جمعه موقت تهران با اشاره به روایت «علماء شیعتنا مرابطون»، اظهار داشت: متن این روایت، انشائی است؛ اما بیان خبری دارد؛ همچنین از متن روایت بر می آید  که علمای شیعه، تن پرور نبوده و دائما در حال تلاش هستند که در نهایت به تعبیر رهبری همان معنای حوزه انقلابی است.

آیت الله خاتمی ابراز داشت: نخستین ویژگی حوزه انقلابی، الهی بودن آن است؛ مردم حوزه علمیه را با این شاخصه می شناسند که در خط مقدم تسلیم خدا و اطاعت از حضرت حق است؛ حوزه انقلابی بدون نماز شب نیست؛ اگر کسی مرگ بر آمریکایش، گوش فلک را کر کند؛ ولی با نماز شب بیگانه باشد، آن حوزه، انقلابی نخواهد بود.

* ولایی بودن به معنای دقیق شاخصه حوزه انقلابی است

وی افزود: این تفکر که حوزه انقلابی فقط به مسائل سیاسی توجه دارد، قطعا مورد نظر رهبری نیست؛ چراکه در رأس حوزه انقلابی، خشیت الهی و ربانیت است.

عضو خبرگان رهبری ابراز داشت: دومین ویژگی حوزه انقلابی، ولایی بودن به معنای دقیق کلمه است؛ حدیث غدیر به تعبیر رهبر معظم انقلاب، شناسنامه شیعه است و ما شیعیان غدیری هستیم.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه خاطرنشان کرد: آیت الله بروجردی در زمان حیات خود مرکز اسلامی هامبورگ را تأسیس کردند؛ ولی در حال حاضر 250 مرکز اسلامی در دنیا زیر نظر ولایت فقیه در نشر مکتب اهل بیت(ع) فعالیت می کنند؛ رهبر انقلاب، فردی هستند که وظیفه شناسی در وجود ایشان تبلور دارد.

امام جمعه موقت تهران اذعان کرد: این انقلاب اسلامی فاطمیه را زنده کرده است؛ در این نظام اسلامی یکسری خطوط قرمز وجود دارد که ما روحانیون برای این خطوط قرمز سر می دهیم؛ ما هرگز اجازه نمی دهیم که معصومین(ع) در عرصه مسائل سیاسی به مسلخ کشیده شوند.

این خبر ادامه دارد ...

منبع:حوزه
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها