عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۹۳۴۶۰
تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
حاج ولی الله کلامی زنجانی در گفت و گوی تصویری با عقیق:
راهکار مقابله با فتنه، آگاه سازی عوام است که باید به وسیله بزرگان و متفکرین این قوم اجرا شود . باید بگویم تجمعات مردم بهانه داشت. حرف هایی که درباره تورم و گرانی و وضعیت موسسات داشتند، حق بود ولی برخی سوار بر این موج شدند.

عقیق: شاعر و مداح شهیر زنجانی با آن لهجه شیرین خود، یکی دیگر از میهمانان ویژه همایش مداحان و شعرای نخبه سراسر کشور بود. این شاعر ولایی که در زمینه سرودن شعر همزمان با رویدادهای جاری و ساری کشور و جهان شیعه سرآمد است، در حاشیه همایش برای دقایقی روبروی دوربین «عقیق» نشست و پاسخگوی سوالات خبرنگار ما بود.

حاج ولی الله کلامی زنجانی در ابتدای این مصاحبه با اشاره به فواید برگزاری همایش مداحان که به همت هیئت رزمندگان اسلام برپا می شود، گفت: گفت و شنود چهره به چهره ، بررسی کردن مسائل مداحی و پیشگیری کردن از انحرافات این حوزه که به هرحال ممکن است در کار هر مداح و یا شاعری پیش بیاید، همگی خوب است. اگر خطایی باشد، بزرگ ترها می گویند و جوان ها با جان و دل قبول می کنند. ضمن اینکه در مشهد و زیر علم علی ابن موسی الرضا هستیم و قطعا تاثیرش بیشتر است.

این شاعر پیشکسوت کشورمان در ادامه به ابراز نظرش درباره ناآرامی های اخیر در کشور پرداخت و البته با چندبیت شعر به خوبی پاسخ موج سواران و موج سازان حوادث اخیر در کشور را داد: « اولا تا انقلاب هست، فتنه و اغتشاش و ناآرامی هم وجود خواهدداشت. راهکار مقابله با فتنه، آگاه سازی عوام است که باید به وسیله بزرگان و متفکرین این قوم اجرا شود . همان روزی که آشوب ها شکل گرفت، شاعر جوانی 5 بیت شعر برای فرستاد و من هم چهارپنج بیت به آن اضافه کردم که به نظرم جامع و کامل است و حرف دل ما را می زند ضمن اینکه باید بگویم تجمعات مردم بهانه داشت. حرف هایی که درباره تورم و گرانی و وضعیت موسسات داشتند، حق بود ولی برخی سوار بر این موج شدند.

فیلم گفت و کوی عقیق با استاد کلامی زنجانی را ببینید:


دریافت

به نظرم کاری که این جوان شاعر کرد، کارستان بود. شعری که فرستاده را می خوانم تا همه حرفم را با همین چندبیت بزنم:

ما حامی قرآن و فدایی ولاییم

از فتنه گر و فتنه و آشوب جداییم

ما معترض وضع رکودیم نه قرآن

ما منتقد فقر و فسادیم نه ایران

ما رهرو اسلام و امام و شهداییم

سرباز کفن پوش شه کرب و بلاییم

ای فتنه گران از شرر نار بترسید

از خشیت عباس علمدار بترسید

نقد عملی منشا خیر و برکات است

تخریب مگر راه بیان نظرات است؟

آتش زدن و غائله و شیشه شکستن

بی معرفتی باشد و برنامه دشمن

ای آل سعود، ای ولدالحیض سیاسی

کوچکتر از آنی که تو ما را بشناسی

او بشنود آن که از وطن به در افتاد

با آل علی هرکه درافتاد ورافتاد

رهبر چو کند امر چو دریا بخروشیم

ما سیدعلی را به جهانی نفروشی

انصافا این شاعر جوان خیلی خوب گفته و همه حرفها را در این شعر گفته است.
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین