عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۹۲۱۱۷
تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۰
حیدری در گفت‌وگویی:
سخنگوی ستاد مرکزی اربعین از بازگشت حدود یک میلیون و 900 هزار زائر به کشور خبر داد.
عقیق:شهریار حیدری سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی در گفت‌وگویی، درباره آخرین آمار بازگشت زائران اربعین حسینی به کشور، اظهار کرد: حدود یک میلیون و 900 هزار زائر وارد کشور شده‌اند و سایر زائران نهایتا امروز از سفر خود باز می‌گردنند.
وی با بیان اینکه امروز ورودی‌ به مرزها حالت عادی پیدا می‌کند ادامه داد:  از روز گذشته هم که جاده مهران به ایلام یک طرفه بود، دو طرفه شده است.
جمع آوری مواکب استان‌های معین
حیدری با بیان اینکه بیش از 80 درصد پارکینگ‌های مهران، شلمچه و چذابه تخلیه شده‌اند، درباره مواکب استان‌های معین، گفت: روز گذشته مواکب استان‌های معین جمع آوری شده‌اند اما هنوز مواکب آستان قدس  و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به خدمات دهی خود ادامه می‌دهند و روزانه در هر وعده غذایی می‌توانند به 15 هزار نفر خدمت رسانی کنند.
سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی بیان کرد: در مرز شلمچه سنت حسنه‌ای وجود دارد که برخی از مواکب تا 28 صفر خدمات دهی می‌کنند چرا که عده‌ای از مردم تا 28 صفر در عراق می‌مانند.
وی درباره آمار ورود اتباع دیگر کشورها، تصریح کرد: حدود 80 هزار نفر از زائران دیگر کشورها به صورت ترانزیتی از مرزهای کشورمان وارد عراق شده‌اند و دوباره از مرزهای ما خروج می‌کنند.
حیدری با بیان اینکه 120 هزار نفر از اتباع عراق و افغانستان که مقیم ایران هستند بعد از حضور در مراسم اربعین حسینی به کشور بازگشته‌اند، درباره تیم‌هایی که برای رصد نقاط قوت و ضعف برگزاری پیاده روی اربعین فعالیت می‌کنند، گفت: هر سال بعد از برگزاری مراسم اربعین از تمامی استان‌ها، دستگاه‌های مربوطه و صاحب نظران در مورد چگونگی برگزاری این مراسم معنوی نظرخواهی می‌کنیم تا نقاط ضعف را به ما منکعس کنند.
سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی بیان کرد: برنامه سال 96 پیاده روی اربعین با استفاده از تجربه سال‌های گذشته تدوین و در آن نقاط ضعف برطرف و نقاط قوت تقویت شد.
وی گفت: اگر مراسم پیاده روی اربعین امسال بهتر و بدون مشکل برگزار شد به دلیل برنامه ریزی‌های مناسب ستاد اربعین در طول سال بود. این ستاد بیش از 16 جلسه از اربعین سال گذشته تا امسال با محوریت رفع مشکلات برگزار کرد.
حیدری با بیان اینکه مجموع 16 جلسه ستاد مرکزی اربعین بیش از 220 مصوبه راهبردی و کاربردی داشت، اظهار کرد: ستادهای هر استان به صورت مرتبط جلسات خود را برگزار کرده‌اند و کمیته‌های 13 گانه بیش از 10 جلسه تشکیل دادند.
رضایت زائران از روند برگزاری مراسم اربعین حسینی
سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به رضایت زائران از روند برگزاری پیاده روی اربعین، خاطر نشان کرد: از هفته آینده جلسات ستاد مرکزی اربعین با محوریت چگونگی مدیریت اربعین سال 97 آغاز خواهد شد.

منبع:باشگاه خبرنگاران
پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پربحث ها