aghigh.ir

کد خبر : ۱۶۲۴۰
تاریخ انتشار : ۰۵ آذر ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۷
خوش ندارم که این شادمانی را با لباس های سیاه و غمگین ببینم، غم اگر هست برای بی بی جان حضرت زینب (س) باید باشد، اشک و اه و ناله اگر هست برای اربابمان ابا عبدالله الحسین (ع) باید باشد و اگر دلتان گرفته روضه ایشان را بخوانید که منم دلم برای روضه ارباب و خانم جان تنگ است.
عقیق :روزهای پس از عاشورا همواره یادآور نقش بی همتای حضرت زینب (س) در طول تاریخ است، او که در تمام  سالیان عمرش نبوت همراه با رافت، امامت توام با عدالت، مظلومیت آمیخته با کرامت و در آخر شهادت همراه با عزت را به چشم دید تا روزگار او را بسازد برای روزهای سخت تنهایی؛ که از ورای کوه‌های درد، عزتمندانه و پیروز «ما رایت الا جمیلا» را در گوش تاریخ فریاد بزند.
بانو مدفون دمشق است و برکت آن شهر و دیاری که امروز فتنه‌ها میانش برافروخته‌اند تا مردمانش اسلامی را که یک‌هزار و ۳۷۴ سال پیش آل‌رسول مصیبت‌ها را برایش متحمل شدند، به صندوقچه خاک‌گرفته تاریخ بسپارند.اما مثل همیشه کسانی هستند که در مسیر پیشوایشان اباعبدالله‌الحسین (ع) گام بردارند و از دین خدا دفاع کنند؛ مانند آن‌هایی که مدافعان حرم نام گرفته‌اند و ندای «هل من ناصر ینصرنی» را لبیک گفته‌اند.
 
شهید رسول خلیلی یکی از همین انصار بود که به صورت داوطلبانه مدافع حرم بانوی دمشق شد و جنگید تا آنجا که در چهاردهم محرم به دست گروهک تکفیری در سوریه با ضرب گلوله به شهادت رسید.
 
اواسط شهریور ماه بود که تصمیم به رفتن گرفت، وصیتنامه اش را هم نوشت و به رسم امانت به پدر سپرد تا اگر دیگر برنگشت دستخطی برای آن ها به یادگار گذاشته باشد. از زیر قرآن رد شد و رفت و از همه چیز دل کند و مادر و پدر و برادر برایش آروزهای خوب کردند.

شب سیزدهم محرم با خانواده اش تماس می گیرد و از برگشتش خبر می دهد. مادر خانه را آب و جارو می کند و به همه خبر می دهد که فردا رسولم بر می گردد ولی درست یک روز مانده به برگشت در نزدیکی حرم حضرت رقیه (س) به درجه رفيع شهادت نائل می شود.

 
حالا هفت روز از شهادت رسول خلیلی این جوان 25 ساله گذشته و پدر و مادرش بنا به وصیت او لباس مشکی به تن نکرده اند و "الحمدالله" ورد زبانشان شده است. خوشا به سعادتشان که در این روزهای ایام عزاداری اباعبدالله پسرشان شهیدِ دفاع از حرم عقیله بنی هاشم شد.
 
آنچه در ادامه می آید متن وصیت نامه شهید رسول خلیلی است که توسط خانواده او در اختیار رجانیوز گذاشته شده است.
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
سوره آل عمران آیه 195 
"فَالَّذِينَ هَاجَرُوا وَأُخْرِجُوا مِنْ دِيَارِهِمْ وَأُوذُوا فِي سَبِيلِي وَقَاتَلُوا وَقُتِلُوا لَأُكَفِّرَنَّ عَنْهُمْ سَيِّئَاتِهِمْ وَلَأُدْخِلَنَّهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِي مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ ثَوَابًا مِنْ عِنْدِ اللَّهِ وَاللَّهُ عِنْدَهُ حُسْنُ الثَّوَابِ"
 
آنان که از وطن خود هجرت کردند و از دیار خود بیرون رانده شدند و در راه خدا رنج کشیدند جهاد کردند و کشته شدند، همانجا بدی های آنان را می پوشانیم و آنان را به بهشت هایی که زیر درختان آن نهرهای اب جاری و روان است، داخل می کنیم و این پاداشی است از جانب خدا.
 
با نام و یاد خداوند رحمان و رحیم و مهربان که در حق بنده حقیر از هیچ چیزی کم نگذاشته است و سلام و دورد به محضر صاحب العصر و الزمان (عج) و روح پاک امام راحل (ره) و رهبر عالم تشیع و اسلام قائدنا آیت الله سید علی خامنه ای (مدظله العالی) و روح پاک تمامی شهدای اسلام به خصوص سیدالشهداء ابا عبدالله الحسین (ع) که جان ها همه فدای آن بزرگوار.
 
به موجب آیه شریفه "کل نفس ذائقه الموت" تمامی موجودات از چشیدن شربت مرگ ناگزیر بوده و حیات ابدی منحصر به ذات اقدس باری تعالی می باشد.
 
این دنیا با تمامی زیبایی ها و انسان های خوب و نیکوی آن محل گذر است نه وقوف و ماندن! و تمامی ما باید برویم و راه این است. دیر یا زود فرقی نمی کند؛ اما چه بهتر که زیبا برویم.
 
پدر و مادر عزیزم که سلام و درود خداوند بر شما باد
 
از شما کمال قدردانی را دارم که مرا با محبت اهل بیت (ع) و راه ایشان و در کمال صبر و عاشقانه بزرگ کردید و همیشه کمک حال من بوده اید. از شما عذرخواهی می کنم و سرافکنده ام که فرزندی خوب برای شما نبودم و در حق شما آنچنان که باید خوبی نکرده ام. از شما می خواهم که مرا حلال کنید.
 
در حق این فرزند حقیرتان دعا کرده و از خداوند بخواهید که او را ببخشد و این قربانی را در راه خود بپذیرد. می دانم که شما ناراحت نیستید؛ زیرا هیچ راهی بهتر از این نیست و این را شما به من آموخته اید و این همیشه آروزی دیرینه من بوده که خدا عاقبت مرا با شهادت در راهش ختم به خیر گرداند.
 
خوش ندارم که این شادمانی را با لباس های سیاه و غمگین ببینم، غم اگر هست برای بی بی جان حضرت زینب (س) باید باشد، اشک و آه و ناله اگر هست برای اربابمان ابا عبدالله الحسین (ع) باید باشد و اگر دلتان گرفته روضه ایشان را بخوانید که منم دلم برای روضه ارباب و خانم جان تنگ است.
 
اما چه خوشحالی بالاتر از اینکه فدایی راه این بزرگواران شویم. پس غمگین نباشد.
 
برادر عزیزم
 
مرا حلال کن و ببخش ، می دانم که در حق تو هم کوتاهی کردم، برایم دعا کن و مرا نیز حلال کن، خدا را سرلوحه کارهای خود قرار بده. از خداوند می خواهم همیشه کمک حال تو برادر عزیزم باشد. دعا برایم یادت نرود.
 
از فامیل، همبستگان نیز می خواهم که مرا حلال کنند و ببخشند و برایم دعا کنند.
 
رفقا، دوستان و همکاران و همنشینان عزیرم 
 
که شاید بیشترین اوقات زندگیم را در کنار شما بوده ام، خداوند را شاکرم که در رفاقت هم به من لطف عطا کرده که دوستان و هم نشینانی به خوبی شما دارم تا تکمیل کننده و یاری دهنده من باشید.
 
شما همگی می دانید من راه خود را انتخاب کردم و این راه را دوست داشته و دارم و خیلی از شماها هم کمک کننده من بودید از تمامی شما عذر می خواهم که رفاقت را در حق شما تمام نکرده و ملتمسانه خواهانم که مرا عفو کنید و حلالم کنید.
 
مرا ببخشید، برایم بسیار دعا کنید و در روضه های ارباب و مجالس عزاداری اهل بیت (ع) مرا فراموش نکنید.
 
من خود را در حد و اندازه ای نمی بینم که برای کسی نصیحت و پندی داشته باشم و اگر ما دنبال پند و نصیحت باشیم چه بسیار است. فقط می خواهد چشم بینا و گوش شنوا.
 
خنک آن روز که پرواز کنم تا بر دوست
به امید سر کویش پر و بالی بزنم
من به خود نامدم اینجا که به خود باز روم
آن که آورد مرا باز برد تا وطنم 
مرغ بال ملکوتم نیم از عالم خاک
چند روزی قفسی ساخته اند از بدنم
 
پناه می برم به خداوند مهربان و از او می خواهم که بر من سخت نگیرد.
 
شب اول قبر دعا برایم را فراموش نکنید رفقا
 
و من الله التوفیق
العبد الحقیر محمد حسن خلیلی (رسول)
 
لازم به ذکر است مراسم هفتم این شهید بزرگوار عصر سه شنبه 5 آذر ماه از ساعت 15 الی 17 در مسجد پیامبر اعظم (ص) واقع در شهید محلاتی برگزار می شود.
 متن وصیت نامه شهید رسول خلیلی

متن وصیت نامه شهید رسول خلیلی

متن وصیت نامه شهید رسول خلیلی

منبع: رجا نیوز


متن وصیت نامه شهید رسول خلیلی
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۸
سید رضا عاشورپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۴
0
8
برادر دوست دارم ای کاش من جای تو بودم چهره معصومیت تو رو دیدم من با تمام سنگ دلیم اشکم جاری شد الهی من قربون غیرت بچه شیعت برم به خدا من به داشتن همچین هموطنی افتخار میکنم ای کاش من جای تو بودم امشب بیا تو خوابم زیارتت کنم
مصباح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۷
0
11
واقعا که خوشا به سعادتشون.شهادت تو دور و زمونه ی ما دیگه به راحتی نصیب هرکسی نمیشه.ایشون حتما شایستگیشو داشتن.
به این امید که ما هم مشمول شفاعت ایشون قرار بگیریم و مرگمون با شهادت رغم بخوره.
علي عباس ياسين ايران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۸
0
4
قربون سه بار غريبيت قبل،حين و بعداز شهادت در مراسم يادبودت.عدم شركت مسئولين در يادبود اين عزيزان انسان را دلسرد ميكندولي اونهايي كه عشق دارن هيچوقت دلسرد نمي شوند.
سهیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۵
0
8
ای خداوند بزرگوار تو بخشنده ای.از تو میخوام برادر ارجمندم رسول را در بهشت با مولایمان حسین همنشین فرمایی.به حق مهربانیت ای مهربانترین مهربانان
پیرو ولی فقیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۹
0
4
سلام اقا رسول
تورو خدا تو اون دنیا شفیع ما هم باش خوش به سعادت ت انشاءالله خدا بخواهد که من هم به مقام شهادت برسم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۹
1
4
همره ما را هوای خانه نیست
هر که جست از سوختن پروانه نیست
نیست در این راه غیر از تیر و تیغ
گو میا هر کس ز جان دارد دریغ
شهادت گوارای وجودت ****
دوستدارت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۴
0
5
اقارسول دیر شناختمت شرمنده کاش زودتر میومدم توخط شما شفیعمون باش
دوستدارت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۳
0
4
داداش رسول کمکم کن ضمانتم کن بامرام
رضوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۰
0
3
سلام بر روان پاک شهدا. خوشا ب حالتان ک راهتان را در این دنیای جورواجور زود پیدا کردید. ای کاش خدا توفیق بده تا اخر عمر خادم شما باشم و در روز محشر از شفاعت شما بهره مند شویم.
الهام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
0
3
انشاالله شهداي مدافع حرم براي من دعا كنند تا من هم شهيد شوم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۲
0
2
شهید بزرگوار نزد ارباب بی کفن التماس دعا
عاشق شهادت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۹
0
2
رسول جان دستم را بگیر که در این دنیا تنها هستم
امیدوارم روز قیامت ما را هم شفاعت کنی
به امید آن روز
یاحق
محمد هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۹
0
2
جگرم سوخت ز داغت چه کنم با غم تو
بغض هر دم نفسم بست ز داغ غم تو
آخر این سوختگی جگرم مرهم نیست
جز به یک جرعه سقا که ارباب رساند بر لب تو
رسول جان شهادتت مبارک
بی لیاقت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۲
0
0
پرواز کردن ربطی به بال ندارد
دل میخواهد...
دلی به وسعت آســــمون!

داداش رسول التماس دعا
شهادتت مبارک...
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۵
0
0
درود ب روح پاک شهدا آقا رسول منم دیر شناختمت من میخوام با کمک گرفتن از شما تو مسیرم موفق بشم من تو راه ترک اعتیادم و درد من درد بی خداییه الان دیگ میخوام برگردم و تو این راه شیفته ی شما شدم آقا رسول در حق من برادری کن و منو دعا کن تا موفق بشم ...
مجنون مهدی عجل الله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۹
0
0
سلام داداش رسول عزیز
سلام باغیرت
ازهمین الان بهت قول میدم ادامه دهنده راهت باشم
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۷
0
0
التماس دعا شهید
الحق ک شهدا زنده اند و حس می شوند
روح الله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
0
0
بیخال همه نا رفیق های دنیا فقط شهدا رو عشقه.
بهترین رفیق من شهدا
تازه ها
پربحث ها